سنت های عروسی در غرب

برخی از سنت ها و آداب رسوم رایج در مراسمات عروسی فرهنگ غربی

آیا تا به حال به فرهنگ های دیگر فکر کرده اید؟ و یا به تفاوت هایی که در این ارتباط وجود دارد؟ چه زیورآلاتی در مراسمات عروسی غربی مورد استفاده قرار می گیرد؟ یا به این فکر کرده اید که نوع عروسی در فرهنگ غربی چگونه است و چه مراسماتی دارند؟ وجه اشتراک فرهنگ غربی با ما چیست؟ در این مقاله قصد داریم تا با ارائه برخی از مراسمات سنتی در عروسی های غربی جواب بعضی از این سوالات را بدهیم؟

روسمات مربوط به عروسی های فرهنگ غربی

عروسی در سراسر جهان بین اقوام و فرهنگ به صورت مختلف برگزار می شود اما جواهرات در همه جا، اکثرا به یک یا چند صورت خاص وجود دارند. متدوال ترین جواهرات سنتی حلقه عروسی است، یک دایره بی پایان که نماد عشق بی پایان است و به عنوان نمادی از وضعیت شما در فرهنگ های مختلف دیده می شود. در انگشت چهارم دست چپ که از زمان روم باستان رسم بوده است و بعدا به عنوان انگشتر حلقه ازدواج نیز معروف شد. در آن زمان اعتقاد بر این بود که در این انگشت رگی وجود دارد که به طور مستقیم به قلب وصل می شود.

امروزه حلقه های عروسی به صورت ماهرانه ای از حلقه ای ساده ساخته می شوند. اشکال، فلزات، سنگ های قیمتی، الگوهای حکاکی شده، بعضی به صورت دایره کامل، بعضی به صورت نیم باز که حتی حلقه کامل نیز نیستند باعث شده است شاهد حلقه های غیر معمول و جذاب باشیم.

برخی از سنت ها و آداب رسوم رایج در مراسمات عروسی فرهنگ غربی
اعتقاد به حلقه عروسی در فرهنگ غربی

یکی دیگر از جواهرات معمول در فرهنگ های غربی ، استفاده از مروارید توسط عروس است که اغلب به وسیله پدر و بزرگان داماد به عنوان هدیه ای از داماد تقدیم عروس می شود. پیوند مروارید با مراسم عروسی به یونانیان باستان برمی گردد که معتقد بودند مروارید باعث تقویت هارمونی زناشویی می شود و مانع از اندوه و غصه شده و نمادی از خلوص و بی گناهی عروس جدید بوده است.

سنت ها و آداب رسوم رایج در مراسمات عروسی فرهنگ غربی
گردنبند مروارید عروسی های غربی

یکی دیگر از سنت های قدیمی در فرهنگ غربی این است که برگزاری عروسی در روز شنبه خوش یمن است و به عنوان محبوب ترین روز برای ازدواج در نظر گرفته می شود، شاید جالب باشد که بدانید در ایران نیز روز پنج شنبه و جمعه به عنوان روز خوش یمن برای عروسی شناخته می شوند.

در فرهنگ غربی برخی از روزها تعابیر خاصی را با خود به همراه دارند مانند :

دوشنبه برای ثروت

سه شنبه برای سلامتی

چهارشنبه به عنوان بهترین روز

پنج شنبه برای تلفات و ضایعات

جمعه برای تغییرات

اما رسم محبوب دیگری که حداقل توسط عروس ها شناخته می شود این است که یک چیز قدیمی مثل یک شی آبی، نقره ای بر روی کفش عروس قرار می گیرد که نشان دهنده پیوند به خانواده و گذشته است و برای امید به آینده ای درخشان به کار می رود. و رنگ آبی به کار رفته نماد عشق و محبت و خلوص است.

سنت ها و آداب رسوم رایج در مراسمات عروسی فرهنگ غربی
روبان آبی – نماد عشق و محبت

نمیتوان گفت که هر آدمی باید معتقد به رسم و سنت های قدیمی باشد اما چه کسی می تواند از کفش منقش به رنگ آب یا گوشواره های مرواریدی درخشان بگذرد و انتظار چنین روزی را نکشد. لوکس گلامور آرزوی یک ازدواج موفق و زندگی پر از شادی را آرزو می کند.

بیشتر بخوانید
انواع سنگ جاسپر كدامند و چه ويژگي هايي دارند؟

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *