انتخاب بدلیجات دستبند

چگونه بدلیجات را انتخاب کنیم

چگونه بدلیجات را انتخاب کنیم

تنوع زیادی در زیورآلات بدل وجود دارد. بعضی از بدلیجات ارزش زیادی دارند در حالیکه بعضی در بین زیورآلات بدلی معمول هستند. اهداف خریداران خیلی مهم به نظر نمی رسد؛ ممکن است هدیه برای کسی که دوستش دارند یا یک پروژه هنری باشد، اما دانستن اینکه مشتریان چگونه خرید میکنند مهم است. بدلیجات معمولا به اجناسی که به الماس شبیه هستند شناخته میشوند، که نوعی از شبه الماس است. جنس بدلیجات الماس واقعی نیست ولی از کریستال، آکریلیک یا از سنگ کریستال ساخته شده اند. سنگ کریستال برای اولین بار در منطقه ای به نام رودخانه راین کشف و استفاده شده است و پیشینه ی آن به 1800 سال پیش برمیگردد، زمانی که سازنده های بدلیجات از آن برای ساختن چیزی شبیه به الماس استفاده میکردند. در گذشته برای جلب نظر خریداران، جواهر سازها نکات کلیدی کمی را در نظر میگرفتند.

انتخاب درخشنده ترین ها

یکی از بهترین روش انتخاب خریداران بدلیجات ، انتخاب زیورآلات درخشان و زرق و برق دار است، و این درخشندگی بسته به نوع کریستالی است که در ساخت آن استفاده شده است. کریستالی که در ساخت بدلیجات بیشتر از آن استفاده می شود، کریستال سربی است که به جایگزین کریستال رودخانه ای می شود. بهترین روش برای زرق و برق دار کردن کریستال های بدلی، سرب اندود کردن آنهاست. با این حال نحوه ی برش دادن آن، عامل مهم در میزان درخشندگی می باشد، این نوع بدلیجات در مقایسه با انواع دیگری که در آن زمان معمول بود درخشندگی بیشتری داشت.

در نظر گرفتن سایز

همانند بیشتر سنگ های قیمتی، سایز نیز در انتخاب بدلیجات مهم است. سنگ های بزرگ گرانتر و ارزش بیشتری دارند، مخصوصا زمانی که با درخشندگی بالایی همراه باشند. سایز بندی که بر روی سنگ های بدلیجات می باشد با سایز بندی الماس ها تفاوت دارد. یک نمونه از اصطلاح قدیمی که در صنعت جواهرات استفاده میشود “SS” میباشد که سایز را مشخص میکند. عددی که قبل یا بعد از این نماد نوشته میشود، معرف سایز است. این سایز به قطر واقعی اشاره نمیکند برای مثال 5SS برابر است با 1.8 میلی متر سنگ. 40SS برابر است با 8 میلی متر سنگ. این اصطلاح در بیشتر صنایع ساخت بدلیجات  معروف است.

کیفیت سنگ ها

معمولا بررسی کیفیت سنگ ها هدف نهایی خریداران است و این موضوع مستقیما به کارخانه سازنده آن مرتبط میشود. برای مثال بدلیجات سواراسکی معمولا سنگ ها را توسط ماشین به اندازه و شکل های استاندارد برش می دهد. این برند خیلی به دلیل میزان درخشندگی بالا و زرق و برق دار بودنش خیلی معروف است.

انتخاب جواهرات بدلی

وقتی که خریداران دانستند که چگونه میتوانند سنگی با کیفیت بر روی بدلیجات خود انتخاب کنند، قدم بعدی انتخاب حالت یا همان استایل است. دستبند رایجترین انتخاب مشتریان است. دستبند به دلیل دارا بودن سنگ های متعدد در قسمت مرکزی و حلقوی آن بسیار محبوب است. گردنبند گزینه ای دیگر برای انتخاب است. عموما گردنبند های آویز دار پر طرفدار هستند. آویز ها میتوانند یک نماد مذهبی و مناسب کودکان باشند و رنگها و طرح های متنوع این محصول را به یک گزینه خلاقانه تبدیل کرده است. همچنین گوشواره ها یک گزینه دیگر برای انتخاب هستند، زیرا که درخشنده و سبک وزن هستند و میتوانند جایگزین مناسب و مقرون به صرفه ای در برابر زیورآلات الماسی شوند.

نوشته های مرتبط

بهترین هدیه برای دیگران
الماس صورتی
انتخاب رنگ لاک ناخن مناسب رنگ پوست
زیورآلات رزگلد

1 دیدگاه‌ها

  1. پاسخ

    عالی و مفید بود

ارسال دیدگاه

بالا