اندازه گیری مناسب در خرید گردنبند در طول های مختلف

اندازه گیری مناسب در خرید گردنبند

سلیقه ها و انتخاب های متفاوتی در نحوه پوشیدن و خریدن گردنبند وجود دارد. بعضی ها دوست دارند گردنبندی را بپوشند که گشاد نباشد و فقط دور گردن را احاطه کند (گردنبند چوکر) و در مقابل برخی خانم ها گردنبند گشاد و بلندی را دوست دارند که روی سینه را نیز پوشش میدهد. البته این انتخاب ها میتواند بسته به نوع لباس و مراسمی که دعوت هستید متفاوت باشد. با استفاده از این مقاله می توانید طول مناسب زنجیر گردنبند را برای خود انتخاب کنید.

نحوه انتخاب و اندازه گیری مناسب در خرید گردنبند

اندازه گیری گردنبند به طول رشته زنجیر آن بستگی دارد با وجود اینکه رشته های زنجیر گردنبند در طول های استانداردی وجود دارد اما بهتر است موقع خرید گردنبند زنجیری با طول مناسب انتخاب کنید.برای اندازه گیری دور گردن خود می توانید با استفاده از سانتی متر های نواری (سانتی متر خیاطی) و یا اگر گردنبندی با طول مناسب دارید، طول زنجیر آنرا اندازه بگیرید و یادداشت کنید.

[yith_wc_productslider id=”5436″ z_index=””]

اندازه گیری طول زنجیر گردنبند

زنجیر را از گردن باز کنید و بصورت خط راست بر روی میز قرار دهید. اندازه گیری گردنبند همان اندازه گیری طول زنجیر گردنبند است. پس اگر میخواهید گردنبندی را اندازه کنید زنجیر آن را از قفل باز کنید و بر روی سطح صافی به درازا قرار دهید و با خطکش یا متر اندازه بگیرید. خود قلاب را نیز اندازه بگیرید زیرا که باعث افزایش طول زنجیر می شود. بعد از اندازه گیری عدد بدست آمده را یادداشت کنید.( در برخی کشورها اندازه گیری با واحد اینچ می باشد ولی در کشور ما متر و سانتی متر مرسوم است)

اندازه گیری مناسب در خرید گردنبند

اندازه گیری گردنبند مناسب برای خود

1-    دور گردن خود را اندازه بگیرید.

اندازه دور گردن مهمترین معیار در هنگام خرید گردنبند است که بایستی در نظر گرفته شود. برای این کار سانتی متر نواری را دور گردن خود بپیچید و طول آنرا اندازه کنید. سپس اندازه به دست آمده را به اضافه پنج الی ده سانتی متر کنید تا حداقل سایز و اندازه گردنبند شما به دست آید.

اگر اندازه دور گردن شما 33 سانتی متر بود،گردنبندی با طول زنجیر 38 سانتی متر تا 44 سانتی متر بهترین انتخاب خواهد بود.همچنین برای دورگردن 38 سانتی متر 42 تا 50 سانتی متر مناسب است.اندازه گیری مناسب در خرید گردنبند

2-   اگر زنجیر امکان تغییر اندازه نداشت، اندازه ای استاندارد انتخاب کنید.

برای مثال اگر دور گردن شما 43 سانتی متر باشد اندازه استاندارد 50 سانتی متر می باشد که تحت هر شرایطی میتوان این گردنبند را پوشید.

3-   در هنگام انتخاب و خرید گردنبند قد خود را نیز در نظر بگیرید.

علاوه بر سایز گردن قد شما میتواند موقعیت گردنبند را در دور گردنتان تغییر دهد. گردنبند بلند استایل و تیپ افراد کوتاه قد را بهم میریزد، در مقابل گردنبند کوتاه نیز برای افراد بلند قد اصلا مناسب نیست.

اگر قد شما زیر 160 سانتی متر باشد بهتر است از گردنبند هایی با طول 40 الی 50 سانتی متر استفاده کنید.اندازه گیری مناسب در خرید گردنبند

برای افراد قد بلندتر از 160 سانتی متر (برای مثال 170 سانتی متر) گردنبند های متفاوت با هر طولی مناسب است به این دلیل که این افراد قد متوسط و میانه ای دارند. و همچنین افراد قد بلند بایستی از گردنبند های بلند استفاده کنند.

4-   گردنبندی را انتخاب کنید که سایز آن مناسب با اندام و استایل شما باشد.

اگر شخصی لاغر اندام هستید بهتر است از گردنبند هایی با زنجیر ظریف و کوتاه استفاده کنید، برای این گونه افراد زنجیر بلند گزینه مناسبی نیست.

5-   میان گردنبند و چهره خود تعادل ایجاد کنید.

اگر به صورت ماهرانه گردنبند را استفاده کنید می توانید چهره خود را عریض، لاغر، دراز یا کوتاه نشان دهید. 

اندازه گردنبند استاندارد برای خانم ها و آقایان

1-     اندازه استاندارد گردنبند برای خانم ها.

اندازه استاندارد گردنبند در 5 سایز مختلف برای خانم ها تعریف شده است. در بیشتر خانم ها اندازه های استاندارد گردنبند در مکان های یکسانی از دور حلقه و سینه خانم ها پوشش داده می شود. اندازه های استاندارد عبارتند از:

گردنبند چوکر 40 سانتی متری است.

گردنبند پرنسس در حالت عمومی 45 سانتی متر است اما بعضا در اندازه های مابین 43 تا 48 سانتی متر نیز دیده میشود. این سایز گردنبند معمولا پایینتر از استخوان ترقوه سینه جای میگیرد.

سایز دیگر گردنبند 50 سانتی متر است که مکانی پایینتر از استخوان ترقوه را پوشش میدهد.

اگر شما میخواهید گردنبند شما تا وسط سینه پایین بیاید اندازه 55 سانتی متری را انتخاب کنید.

و اگر میخواهید گردنبند تا دور سینه ها ادامه یابد طول 60 سانتی متری را برای زنجیر گردنبند انتخاب کنید.

2-     اندازه استاندارد گردنبند برای آقایان.

زنجیر گردنبند برای آقایان در 4 اندازه استاندارد تعریف شده است. همانند خانم ها گردنبند مردانه نیز همان محل ها را پوشش میدهد. اندازه استاندارد طول زنجیر گردنبند برای آقایان بشرح زیر است:

مردانی لاغر با سایز گردن کوچک بهتر است زنجیری 45 سانتی را انتخاب کنند. این اندازه دور گردن را کاملا پوشش میدهد.

اندازه معمول دیگر برای بیشتر افراد 50 سانتی متر است که تا استخوان ترقوه پوشش میدهد.

اگر میخواهید گردنبند پایینتر از استخوان ترقوه باشد طول 55 سانتی متر را انتخاب کنید.

و در آخرین حالت اگر میخواهید گردنبند تا بالای استخوان جناغ سینه پوشش دهد طول 60 سانتی متر را انتخاب کنید.

جمع بندی:

اندازه گیری مناسب در خرید گردنبند یک امر مهم در زیبایی و چشم نواز بودن گردنبند، به هنگام پوشیدن آن است. شما میتوانید با استفاده از اطلاعات و نیز با توجه به استایل خود گردنبندی مناسب و درخور برای خود انتخاب کنید. همچنین علاوه بر گردنبند می توانید نحوه تعیین سایز انگشتر و نحوه تعیین سایز النگو را مطالعه کنید.

نوشته های مرتبط

۲۲حقیقت در مورد طلا
آشنایی با انواع عینک آفتابی
پیشنهاد خرید دستبند مردانه
سمبل های مورد استفاده در زیورآلات هدر

ارسال دیدگاه

بالا