بهترین هدیه برای دیگران

بهترین هدیه برای دیگران

انتخاب هدیه برای دیگران ممکن است برای بعضی ها کاری دشوار باشد. انتخاب هدیه ای که مخاطب از دیدن آن خوشحال شده و میپسندد نیازمند داشتن اطلاعات شخصیتی و علایق مخاطب است.

انتخاب هدیه برای شخصی که میشناسید

1- لیستی از علاقه مندی ها و اولویت های مخاطب خود بسازید.

سعی کنید لیستی تهیه کنید که شخص مخاطب در مورد علاقه مندی ها یا چیزهایی که دوست دارد و لذت میبرد با شما حرف زده است.

برای مثال، ممکن است برای دوستتان بازی کامپیوتری، فیلم و یا غذای مورد علاقه را انتخاب کنید. شاید وسیله ای که در زمینه کاری مخاطب شما باشد تهیه کنید و یا فیلم یا کتابی در مورد آموزش مهارتی خاص.

شما باید سن مخاطب را در نظر بگیرید برای مثال کادویی که برای یک شخص 45 ساله مناسب است قطعا مناسب شخص 16 ساله نیست. اگر رابطه ی صمیمی و دوستانه ای داشته باشید میتوانید با خرید وسایل شخصی به عنوان هدیه استفاده کنید در غیر اینصورت هدیه مناسب دیگر تهیه کنید.

2- مواردی که ممکن است نیاز داشته باشد را شناسایی کنید.

درباره لوازمی که که ممکن است روزانه از آن استفاده کند و یا خرید های بزرگی که خودش به دلایلی به بعد موکول کرده است فکر کنید. این موارد میتواند شامل لوازم آشپزخانه یا کیف کوله پشتی برای شخصی که برای سال تحصیلی جدید به مدرسه می رود.

بر روی مواردی باندیشید که هدیه ای مناسب و کاربردی تهیه کنید که مخاطب یا توانایی مالی برای خرید آن را ندارد و یا وقت لازم برای جستجو و یافتن آن شئ را ندارد.

از صرف هزینه زیاد و بیشتر از توانایی مالی خودتان بپرهیزید و هدیه ای تهیه کنید که مخاطب سورپرایز شود نه اینکه شوکه شود !

3- هدیه ای احساسا تی بدهید.

ممکن است شما یک عکس قدیمی مثلا در دوسالگی کنار همدیگر هستید را دارید و می دانید که شخص مورد نظر با دیدن این عکس بسیار خوشحال میشود. این عکس را قاب بگیرید و به عنوان یک هدیه احساسی و خاطره انگیز برایش هدیه کنید که به عنوان یادگاری از شما همیشه بر روی دیوار خانه اش آویزان کند.

گزینه دیگر میتواند سوغاتی باشد. وقتی به شهر یا کشوری مسافرت میکنید میتوانید سوغاتی آنجا را به عنوان هدیه برای عزیزانتان تهیه کنید و درون جعبه ای شیک و کادو شده قرار دهید.

4- یک تجربه خوب هدیه دهید.

بعضی اوقات هدیه دادن یک خاطره و تجربه خوب، بهتر از هدیه دادن یک وسیله یا شئ است. برای مثال دعوت به رستوران محبوب مخاطب یا بازی در یک محیط تفریحی.

بعد ها فکر کردن به این خاطره ها و تجربه هایی که باهم داشته اید شاید بهتر و شیرینتر از هدیه دادن چیزی خاص باشد.

5- زمان خود را نیز مانند کادو هدیه دهید.

به شخصی که تحت فشار و استرس کاری است و سخت کار می کند، برایش وقت بگذارید. برای مثال یک روز وقت بگذارید و کارهای منزلش را انجام دهید و یا بچه هایش را یک روز به مهمانی دعوت کنید و یا به پارک ببرید تا والدینش بتوانند استراحت کنند.

زمان هدیه ای با ارزش برای کسانی است که از ناتوانی های جسمی و ذهنی رنج می برند اگر در پیرامون شما همچین شخصی وجود داشته باشد بهترین هدیه برایش سپری کردن اوقات خوش با ایشان است. برای مثال در یک روز آفتابی به دنبالش بروید و یک اردوی یک روزه را در ساحل سپری کنید و یا برای شام به منزل دعوتش کنید.

انتخاب هدیه برای شخصی که برای شما ناشناس است

1- خرید هدیه برای معلم یا رئیس.

اگر به دنبال یک هدیه مناسب برای خود بزرگنمایی هستید، مانند معلم یا رئیس خود، شاید یکی از گزینه ها وسیله ای کاربردی برای ایشان باشد. لوازم التحریر، یا لوازمی که مورد نیاز یک معلم است هدیه ای مناسب است همچنین میتوانید از طرف کل کلاس زیورآلاتی مانند انگشتر یا دستبند که به عنوان یادگاری به معلم خود بدهید. و یا برای رئیس خود میتوانید یک چای ساز یا قهوه ساز هدیه دهید.

2- همکاران خود را به بیرون از محل کاری برای یک وعده غذایی دعوت کنید.

اگر شما به دنبال هدیه ای مناسب برای همکاران خود هستید میتوانید بعد از یک روز کاری آنها را به یک رستوران خوب دعوت کنید. این کار به شما این امکان را میدهد که هم از فشار کاری محیط کار آزاد شوید و هم یک خاطره به یاد ماندنی باشد.

3- برای شخصی که میخواهید هدیه تهیه کنید در صورت امکان از دوستان نزدیکش راهنمایی بگیرید.

اگر به دنبال هدیه برای شخصی هستید که به خوبی خصوصیات اخلاقی و شخصیت آن را نمی شناسید هستید بهتر است سراغ یکی از دوستان نزدیک ایشان رفته و از او کمک بگیرید.

سخن آخر

سلیقه های افراد متفاوت است، شاید شما هدیه ای گرانبها برای یکی از عزیزان خریداری کنید ولی به دلیل اینکه باب میل ایشان نیست برایش آنچنان ارزشمند نباشد ولی اگر از سلیقه و نیاز شخص مخاطب آگاهی داشته باشید، ممکن است هدیه ای به مراتب ارزان قیمت بیشتر برایش ارزشمند باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *