برند Rolex

تاریخچه برند رولکس rolex

رولکس یک شرکت سازنده ساعت های لوکس در کشور سوئیس است. این کمپانی و شرکت زینفع آن Tudor SA، طراحی، ساخت، توزیع و خدمات فروش ساعت های مچی را تحت برند Rolex  و  Tudorانجام میدادند. کمپانی رولکس توسط Hans Wilsdorf و Alfred Davis در لندن و انگلستان در سال 1905 میلادی تأسیس شد و در سال 1919 میلادی گستره فعالیت این کمپانی به ژنو و سوئیس گسترش یافت.

برند رولکس در سال 2016 به عنوان 64 امین برند قدرتمند دنیا در لیست رتبه بندی جای گرفت. رولکس  بزرگترین برند در ساخت ساعت های تک و لوکس بود که روزانه حدود 2000 ساعت تولید میکرد.

اولین محصولات آنها در انگلستان و به فروشگاه های جواهرات و بدلیجات زینتی فروخته شد که در ابتدا مخفف نام های خود “W&D”  را به عنوان نشان برند در پشت ساعت ها قرار داده بودند. اما در سال 1908 برند خود را با نام رولکس Rolex ثبت کردند و یک دفتر در کشور سوئیس افتتاح کردند. همکاران Wilsdorf و Davis نام های دیگری نیز برای این برند پیشنهاد دادند ولی Wilsdorf معتقد بود که نام برند بایستی به گونه ای انتخاب شود که براحتی در هر زبانی از دنیا قابل تلفظ باشد و همچنین سایز کلمه Rolex با حروف کوچک و بزرگ انگلیسی به یک اندازه می باشد و به هر اندازه ای می توان آن را هم در سطح بیرونی ( قابل دید ) و هم در پشت ساعت حک کرد.

این کمپانی در سال 1914 گواهینامه دقت و درستی کلاس A را جایزه گرفت و این وجه تمایزی در میان رقیبان خود شد.

در سال 1919 Wilsdorf انگلستان را به دلیل وضعیت بحرانی جنگ و مالیات سنگینی که برای واردات طلا و نقره ( که در ساخت ساعت از آنها استفاده میکرد ) و همچنین صادرات کالاهای لوکس متحمل میشد، ترک کرد و کمپانی اش را به  ژنو و سوئیس جابه جا کرد و در آنجا کمپانی ساعت رولکس را تأسیس کرد. این نام بعدها به Montres Rolex و SA تغییر کرد اما نهایتا همان Rolex انتخاب شد.

از سال 2010 ساعت رولکس به دنبال کسب اعتبار و شهرت برای برند خود بود.

رولکس Rolex

نوآوری های رولکس Rolex

از نوآوری های کمپانی رولکس میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اولین ساعت ضدآب در سال 1926
  • ساخت نخستین ساعتی که بطور اتوماتیک تاریخ را هم عوض میکرد. 1945
  • ساخت نخستین ساعت ضدآب ناوبری تا عمق 100 متر زیرآب. 1953
  • ساخت نخسیتن ساعتی که همزمان ساعت دو منطقه زمانی مختلف را نشان میداد.1954
  • ساخت نخستین ساعتی که بطور خودکار روز و تاریخ را هم عوض میکرد.1956
  • ساخت نخستین ساعت مچی کرنومتر دار. 1910

 

جمع بندی

در این مقاله از لوکس گلامور به منظور آشنایی با رولکس مطالبی را از تاریخچه و روند رو به رشد این شرکت قدرتمند ارائه کردیم. رولکس یک شرکت سوئیسی می باشد که فعالیت های خود را از قرن گذشته در زمینه ساخت ساعت های لوکس و با کیفیت شروع کرده است و امروز یکی از معروفترین برند های دنیا می باشد که مشتریان خاص خود را دارد. شرکت رولکس تعداد زیادی اولین را در کارنامه ی خود ثبت کرده است که از جمله آن ها می توان به ساخت اولین ساعت های ضد آب اشاره کرد.

One comment

  1. ساناز

    خیلی شیکه ساعتاش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10% تخفیف

ویژه اولین خرید از لوکس گلامور

از دست ندید

کد تخفیف :

10first