تمیز کردن زیورآلات سواروسکی

چگونه کریستال های سواروسکی را تمیز کنیم ؟

زیورآلات و جواهرات ساخته شده از المان های سواروسکی از درخشش و زیبایی چشم گیری برخوردار هستند، اما تمیز کردن کریستال های سواروسکی بعضا به یک مشکل تبدیل شده است. سطح کریستال های سواروسکی با لایه ای نازک از طلا و یا با لایه ای رادیوم اندود شده محافظت می شود که با روش های محدودی میتوان این کریستال ها را تمیز کرد تا آسیبی نبینند.

نحوه تمیز کردن زیورآلات سواروسکی

خوشبختانه روشهای ساده ای وجود دارد که میتوان با استفاده از آن به سادگی کریستال های سواروسکی را تمیز کرد. از روش پاک کردن با پارچه خشک که عموما استفاده می شود و روش شستن ملایم با مایع ظرفشویی که این روش در مواقعی که نیاز به تمیز کردن اساسی دارد استفاده می شود. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا یکی از روش های نگهداری و تمیزکردن کریستال های سواروسکی را بیاموزیم.

1- جواهرات کریستالی را در یک دست و در دست دیگر پارچه ای پنبه ای یا کتانی نگه دارید. می توانید از دستکش ها پارچه ای استفاده کنید تا اثر انگشتتان بر روی کریستال های شفاف سواروسکی باقی نماند. تمیز کردن کریستال های سواروسکی با پارچه خشک بهترین روش برای نگهداری و افزایش طول عمر کریستال های سواروسکی است.

تمیز کردن زیورآلات سواروسکی - چگونه کریستال های سواروسکی را تمیز کنیم ؟
نحوه تمیز کردن زیورآلات سواروسکی

2- کریستال ها را به صورت جداگانه و تک تک با پارچه پاک کنید. کریستال ها را تک به تک در دست بگیرید و به صورت دایره ای با استفاده از پارچه بسایید. اگر کریستال های سواروسکی را به صورت دوره ای و مرتب با این روش تمیز کنید، درخشش و زیبایی جواهرات و زیورآلات خود را میتوانید برای سال ها حفظ کنید.1تمیز کردن زیورآلات سواروسکی - چگونه کریستال های سواروسکی را تمیز کنیم ؟

3- تمیز کردن با پارچه را ادامه دهید.  این عمل را به قدری ادامه دهید که کریستال ها به صورت کامل تمیز و درخشان شده و به نتیجه مطلوب رسیده باشید.تمیز کردن زیورآلات سواروسکی - چگونه کریستال های سواروسکی را تمیز کنیم ؟

جمع بندی

همه زیورآلات از طلا گرفته بدلیجات، نیاز به رسیدگی و مراقبت دارند که پیشنهاد می شود مقاله ” نحوه نگهداری درست از زیورآلات ” را مطالعه کنید. زیورالات سواروسکی و یا ساخته شده از المان های سواروسکی (برند هایی مانند کلیو و برخی از محصولات ژوپینگ و چندین برند دیگر از المان های سواروسکی استفاده می کنند. ) در میان زیورآلات و جواهرات از زیبایی و جلوه خاصی برخوردار هستند که نیاز به رسیدگی بیشتری نیز دارند که در این مقاله از لوکس گلامور یک روش مرسوم برای تمیز کردن المان های سواروسکی بیان شد.

2 comments

 1. ریحانه

  سلام
  ببخشید چه طوری زنجیر گردنبدم رو تمیز کنم ، سیاه شده گردنبندم سواروسکی هست .
  اگه راهنماییم کنیم ممنون میشم ???

  1. لوکس گلامور

   با سلام. زنجیرش رو با استفاده روش های گفته شده در لینک پایین تمیز کنید. ولی فقط زنجیر

   https://www.deluxeglamour.com/blog/%D8%AA%D9%85%DB%8C%D8%B2%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D9%88%D8%B1%D8%A2%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D9%82%D8%B1%D9%87/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

accumsan ut diam eleifend elit. Sed consequat. mattis