سنگ چشم ببر چیست و چه فوایدی دارد؟

سنگ چشم ببر چیست و چه فوایدی دارد؟

امروزه سنگ های جواهری فراوانی برای ساخت گردنبند، دستبند، انگشتر و … مورد استفاده قرار می گیرد یکی از این این سنگ ها ک همواره مورد توجه بوده است سنگ چشم ببر است که سنگی شفاف  و صیقل خورده است. این سنگ علاوه بر زیبایی دارای قیمت مناسبی نیز است و به عنوان یک ینگ جواهری ارزان قیمت شناخته می شود  با این وجود بعضی افراد هنگام شنیدن اسم چشم ببر سوالاتی همچون اینکه چشم ببر چیست؟ سنگ چشم ببر چه فوایدی دارد؟ سنگ چشم ببر چه رنگی است؟ و… در ذهنشان ایجاد می شود. در این مقاله سعی داریم تا با پاسخگویی به این سوالات، اطلاعاتی کلی در ارتباط با این سنگ ارائه کنیم:

سنگ چشم ببر چیست و چه فوایدی دارد؟
نمونه دستبند سنگ چشم ببر

چشم ببر چیست؟

چشم ببر یک سنگ یک سنگ جواهری است و از نوع سنگ های دگرگون شده می باشد. این سنگ دارای رنگ طلایی مایل بع قهوه ای می باشد. این جزو سنگ های کوارتز می باشد و دارای ظلاهری ظریف و شفاف است و از رشد کریستال های کوارتز و الیاف آمیبول می باشد که به لیمونیت تبدیل شده اند. این سنگ دارای کابرد های فراونی است و بیشتر در ساخت وسائل تزئینی و زیورآلات کاربرد دارد.

این سنگ عمدتا در آفریقای جنوبی و غرب استرالیا یافت می شود ولی میتوان آن را در کشور هایی مثل برمه، هند، آمریکا و برزیل نیز یافت کرد . در بعضی نقاط دنیا بر این عقیده اند که چشم برای دفع چشم زخم موثر است.  همچنین معتقدند که این سنگ برای کاهش استرس، اضطراب و ایجاد تعادل و هماهنگی موثر می باشد و به شما کمک می کند تا در تصمیم گیری با بصیرت و به دور از احساس عمل کنید.

اعتقادات در ارتباط با سنگ چشم ببر چیست؟

ایجاد تعادل و قدرت اراده در فرد

بهبود عملکرد ذهن

ایجاد تمرکز

ایجاد شجاعت

و…

همواره در ارتباط با سنگ چشم ببر سوالاتی مطرح بوده است و افراد مختلف در صدد پاسخگویی به این سواالات بوده اند در این قسمت سعی داریم تا بعضی از این سوالات را مطرح و پاسخی مناسب به آن ها ارائه شود.

آیا سنگ چشم ببر خطرناک است؟

الیاف موجود در چشم ببر بدون خطر می باشند و شایعات مربوط به ایجاد سرطان ریه به وسیله استفاده از این سنگ صحت ندارد.

آیا سنگ چشم ببر جزو سنگ های گرانقیمت می باشد؟

این سنگ یک سنگ جواهری است و جزو سنگ های جواهری ارزان قیمت می باشد که می توان آن را به وفور در جواهر و سنگ فروشی های پیدا کرد.

روش تمیز کردن سنگ چشم ببر چگونه است؟

ابتدا یک ظرف را با آب گرم پر کنید و در داخل آن 2 قطره صابون مایع اضافه کنید  و آن را مخلوط کنید

سپس با استفاده از یک مسواک سنگ را با مخلوط ایجاد شده بشویید.

با استفاده از یک پارچه نرم سنگ چشم ببر را خشک نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *