همه چیز درباره انگشتر نامزدی

انگشتر نامزدی

چگونه انگشتر نامزدی را به همسرمان بدهیم ؟

حلقه نامزدی یک نشانه ای از تعهد نسبت به یکدیگر است و در برخی فرهنگ ها و ملیت ها دیده شده است که قبل از ازدواج نیز این سنبل و نشانه را زوج ها به همدیگر می دهند. انگشتر نامزدی بنا به دلایل مختلفی ممکن است تقدیم همسر شود، وفاداری، عفت و پاکدامنی، داشتن یک همسر، دوستی و عشق و یا  حتی تعهد به یک شخص برای ماندن صادقانه و بدون خیانت در کنار یکدیگر باشد. اگر شما میخواهید حلقه نامزدی به مخاطب خاص خود برای ابراز دوستی و تعهد بخرید، مهم است دقیقا بدانید که چه چیزی را متعهد می شوید.!

انتخاب انگشتر نامزدی

نظر شخص مقابل را درنظر بگرید و عکس العمل وی را حدس بزنید. اگر شما می خواهید انگشتر نامزدی را به عنوان نشانه دوستی به شخصی که قبلا آشنایی داشته و قرار ملاقات داشته اید بدهید، انگشتر ارزان و ساده انتخاب کنید. حتی اگر طرف مقابل شما قصد ازدواج داشته باشد بازهم از خرید انگشتر ارزان غافل نشوید چو ممکن است در آینده بنا به دلایلی تصمیم تعویض آن را داشته باشد.

انگشتری را برای خرید انتخاب کنید که طرف مقابل شما زیورآلاتی مشابه آن را استفاده می کند. اگر طرف مقابل شما اصلا عادت به استفاده از انگشتر ندارد میتوانید انگشتر دلخواه خود را خرید کنید و با استفاده از یک زنجیر آن را به صورت گردنبند به همسر خود تقدیم کنید. سعی کنید سایز انگشت طرف مقابل را بدانید و انگشتری مناسب با سایز ایشان خرید کنید.

اگر مخاطب شما شغل تفریحی یا شغل سختی دارد که مجبور است از انگشت خود درآورد( مانند صخره نوردها یا کارگران ساختمانی) انگشتری با آلیاژ سخت مانند تیتانیوم خرید کنید که دوام بیشتری داشته باشد و خراش نیافتد.

کلمات حک شده بر روی انگشتر را چک کنید. در این گونه موارد نوشته های حک شده را بدقت نگاه کنید. که در بعضی موارد شعرهای عاشقانه مربوط به وفاداری و تعهد که بر روی انگشتر یا قسمت درونی آن حک شده است. این دسته از انگشترها بهترین انتخاب برای حلقه نامزدی به شمار می روند و دقیقا نشان دهنده وفاداری و تعهد نسبت به یکدیگر است.

شما میتوانید به کمک جواهر سازها یا جواهر فروش ها شعر و متن دلبخواه خود را بر روی انگشتر حک کنید. در برخی فرهنگ ها سخنانی از قرآن، انجیل و تورات نوشته می شود که خواهان بسیاری دارد.

بر اساس سلیقه مخاطب خود سفارشی سازی کنید. بیشتر جواهر فروش ها علاقمندند که با اضافه کردن نوشته های خاص و یا تراش مدل های شیک و بی همتا به انگشتر مدل و حالت بی نظیری بدهند. بر این اساس شما انتخاب خود را تا میتوانید بر طبق سلیقه مخاطب خود قرار دهید.

جنبه های دیگر را هم بررسی کنید. حلقه نامزدی نباید گران قیمت باشد و ممکن است در بعضی فرهنگ ها متفاوت با انگشتر جشن عروسی باشد. اما شما میتوانید با سلیقه خود و حک کردن شعری مناسب به انگشتر زینت و اعتبار خاصی بدهید.

اگر شما قدرت خرید زیورآلات طلا را ندارید و یا اگر مخاطب شما با هدایای مجلل و تشریفاتی میانه خوبی ندارد، می توانید از اجناس دیگری به عنوان هدیه دوستی استفاده کنید.

گردنبند، دستبند، گوشواره و سایر انواع زیورآلات هدایای مناسبی هستند اما در این مورد بهتر است از انگشتر استفاده کنید تا طرف مقابل شما دچار شک و یا سوء برداشت نشود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *