انگشتر نامزدی - همه چیز درباره انگشتر نامزدی

همه چیز درباره انگشتر نامزدی

حلقه و انگشتر نامزدی از زمان گذشته نشانی از عشق و علاقه به طرف مقابل بوده است. البته علاوه بر نماد عشق و علاقه نمادی  از نامزدی و خروج از دوران مجردی نیز محسوب می شود.در این مقاله از لوکس گلامور سعی می کنیم نکات و توضیحاتی درباره انگشتر و حلقه نامزدی ارائه کنیم پس با ما همراه باشید.

کدام انگشتر نامزدی را بخریم ؟

نظر شخص مقابل را درنظر بگرید و عکس العمل وی را حدس بزنید. اگر با آشنایی قبلی دارید به زیورآلات و انگشتر های او نگاه کنید و ببینید بیشتر به کدام سبک از زیورآلات علاقه دارد. ممکن است طرف مقابل شما از انگشتر های سولیتر یا پر نگین یا بی نگین یا اسپرت  و … استفاده کند پس بهتر است به سبک و سلیقه او احترام بگذارید.

انگشتری را برای خرید انتخاب کنید که طرف مقابل شما زیورآلاتی مشابه آن را استفاده می کند. اگر طرف مقابل شما اصلا عادت به استفاده از انگشتر ندارد میتوانید انگشتر دلخواه خود را خرید کنید و با استفاده از یک زنجیر آن را به صورت گردنبند به همسر خود تقدیم کنید. سعی کنید سایز انگشت طرف مقابل را بدانید و انگشتری مناسب با سایز ایشان خرید کنید چرا که بعد از خرید انگشتر تغییر سایز آن سختی های خودش را دارد و بهترین کار پرسیدن و یا فهمیدن سایز انگشتر اوست.

اگر مخاطب شما شغل تفریحی یا شغل سختی دارد که مجبور است از انگشت خود درآورد( مانند صخره نوردها یا کارگران ساختمانی) انگشتری با آلیاژ سخت مانند تیتانیوم خرید کنید که دوام بیشتری داشته باشد و خراش نیافتد.

کلمات حک شده بر روی انگشتر را چک کنید. در این گونه موارد نوشته های حک شده را بدقت نگاه کنید. که در بعضی موارد شعرهای عاشقانه مربوط به وفاداری و تعهد که بر روی انگشتر یا قسمت درونی آن حک شده است. این دسته از انگشترها بهترین انتخاب برای حلقه نامزدی به شمار می روند و دقیقا نشان دهنده وفاداری و تعهد نسبت به یکدیگر است.

شما میتوانید به کمک جواهر سازها یا جواهر فروش ها شعر و متن دلبخواه خود را بر روی انگشتر حک کنید. ممکن از شما علاوه بر اشعار عاشقانه از  آیاتی از قرآن، انجیل و تورات نیز استفاده کنید که می توانید بسیار خوش آیند باشد.

بر اساس سلیقه مخاطب خود سفارشی سازی کنید. بیشتر جواهر فروش ها علاقمندند که با اضافه کردن نوشته های خاص و یا تراش مدل های شیک و بی همتا به انگشتر مدل و حالت بی نظیری بدهند. بر این اساس شما انتخاب خود را تا میتوانید بر طبق سلیقه مخاطب خود قرار دهید.

جنبه های دیگر را هم بررسی کنید. حلقه نامزدی بهتر است گران قیمت نباشد و ممکن است در بعضی فرهنگ ها متفاوت با انگشتر جشن عروسی باشد پس حتما با توجه به آداب و رسوم منطقه زندگی خودتان این موضوع را در نظر بگیرید. اما شما میتوانید با سلیقه خود و حک کردن شعری مناسب به انگشتر زینت و اعتبار خاصی بدهید.

اگر شما قدرت خرید زیورآلات طلا را ندارید می توانید از انگشتر و حلقه های نقره استفاده کنید که درخشندگی و زیبایی همانند طلا دارند و از نظر مادی نیز ارزش بالایی دارند. چند نمونه از انگشتر های دخترانه که می توانید به عنوان انگشتر نامزدی استفاده کنید در پایین آمده است.

چگونه انگشتر نامزدی را به همسرمان بدهیم ؟

حلقه نامزدی یک نشانه ای از تعهد نسبت به یکدیگر است و در برخی فرهنگ ها و ملیت ها دیده شده است که قبل از ازدواج نیز این سنبل و نشانه را زوج ها به همدیگر می دهند.

دادن حلقه و انگشتر نامزدی می تواند در شرایط متفاوتی انجام شود ولی می توان گفت بدون استثنا در همه شرایط بهتر است جعبه انگشتری مناسبی را همراه با انگشتر تقدیم همسر آینده خود کنید. اگر شما قصد یک ازدواج سنتی را دارید و می خواهید از طریق خانواده ها تازه شروع به آشنایی کنید بهترین و معقول ترین روش دادن انگشتر نامزدی در حضور بزرگترها انجام شود و این کار به همراه یک جشن کوچک و یا متوسط باشد.

اگر شما آشنایی قبلی دارید می توانید دادن انگشتر نامزدی و به نوعی خواستگاری به یک خاطره به یاد ماندنی و بی نظیر کنید. برای این کار حتما شرایط مختلف را بسنجید. و ببینید با توجه به شرایطی که دارید چه کار خاص و منحصر به فردی را میتوانید انجام دهید.

ممکن است شما با طرف مقابلتان همکار باشید و یا در محیط کاری یکسانی حضور داشته باشید و یا حتی همکلاسی و یا هم دانشگاهی باشید. پس با توجه به شرایط خودتان حتما لیستی از کار هایی که می توانید انجام دهید و حلقه نامزدی را به عشقتان تقدیم کنید را یادداشت کنید.

سوپرایز کردن همیشه خاطره ساز بوده و هست پس می توانید با یک برنامه ریزی قبلی او را سوپرایز کنید و در شرایطی که اصلا انتظارش را ندارد حلقه نامزدی را به او پیشنهاد دهید.

یکی دیگر از روش هایی که می توانید استفاده کنید تقدیم حلقه نامزدی در جمع دوستان و یا همکاران و یا همکلاسی ها باشد. این کار ریسک بالایی نیز دارد و حتما قبل از انجام این کار از تمایل طرف مقابل برای ازدواج با شما تقریبا مطمئن شده باشید.

مسلما روش های زیادی هستند که بسیار هیجان انگیز و خاطره انگیز خواهند شد ولی شما باید با توجه به شرایط کاری و ارتباطی که با طرف مقابلتان دارید انتخاب کنید. لطفا شما هم تجربیات تلخ و شیرین خودتان را با ما از طریق بخش نظرات در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ست مردانه خاص

تخفیف ویژه

از دست نده این تخفیف رو

تخفیف تا پایان روز چهارشنبه