ست کردن رنگ لباس با زیورآلات

چگونه رنگ لباس و جواهرات خود را ست کنیم

در دنیای زیورآلات یکی از اصولی که اکثرا مردم سعی می کنند رعایت کنند ست کردن است. ست کردن می تواند مربوط به ست کردن زیورآلات با رنگ لباس باشد یا ست کردن زیورآلات با یکدیگر و یا ست کردن زیورآلات با لباس ها یا ست کردن زیورآلات با فرم صورت یا غیره. در این مقاله از لوکس گلامور به نکات مربوط به ست کردن زیورآلات و جواهرات و بدلیجات با رنگ لباس خواهیم پرداخت، پس با ما همراه شوید.

اصول اولیه رنگ ها

قبل از اینکه بدانیم کدام رنگ ها با رنگ های جواهرات زیبا دیده می شود، بایستی از پایه شروع کنیم. رنگ های اولیه قرمز، آبی و زرد هستند که اصطلاحا به آن RGB گفته می شود و پایه و اساس هر رنگ دیگری است به این مفهوم که تمامی رنگ ها را می توان با ترکیب این سه رنگ به دست آورد. این یعنی وقتی شما به رنگ تی شرت، بلوز یا شلوار خود نگاه میکنید، مطمعنا باشید که حداقل یکی از این سه رنگ اصلی دخیل است. حتی زمانی که به شلوار سیاه خود نگاه میکنید…

رنگ های اصلی بایستی با دقت با رنگ بدن وچهره شما هماهنگ شده باشند تا یک ست مناسب از رنگ ها و لباس ها و زیورآلات خود به دست آورید.

 

https://cdn.shopify.com/s/files/1/0153/9901/files/primary_colors_medium.png?7139

هماهنگ کردن رنگ جواهرات

یاقوت، یاقوت تیره، زمرد و یاقوت زرد جمله مواردی هستند که در کنار تمام رنگ ها زیبا دیده می شوند و هر کسی با هر سلیقه ای را می تواند راضی کند. رنگ قرمز بر روی پوست سبزه و تیره در کنار زیورآلات و جواهراتی به رنگ های سرد مانند آبی و بنفش ارغوانی زیباتر دیده می شوند و ست کردن آن ها می تواند به زیبایی هرچه بیشتر شما کمک کند.

ست کردن رنگ لباس با زیورآلات و جواهرات

همانطور که در مثال قبل گفته شد رنگهای سرد ( سبز، آبی و بنفش ) در کنار رنگ ها گرم مانند زرد، نارنجی و قرمز زیباتر دیده می شوند که می توان از این نکته در ست کردن لباس ها با زیورآلات استفاده کرد. جواهرات آبی همراه با لباس قرمز یا زرد بسیار زیبا به چشم میخورد. این جواهرات شامل یاقوت آبی و یا تانزانیت آبی نیز می شود و می توانید از آنها در تکمیل ست خود استفاده کنید.

ست کردن رنگ لباس با زیورآلات و جواهرات رنگ زرد

نکته ای دیگر که باید در نظر داشته باشید این است که زیورآلات و جواهرات زرد رنگ با لباس سیاه یا سفید خیلی شیک و لوکس به نظر میرسد. رنگ های سیاه وسفید به عنوان رنگ های کلاسیک شناخته می شوند و می توان همیشه بر روی آنها حساب کرد.

ست کردن رنگ لباس با زیورآلات و جواهرات رنگ سیاه و سفید

پیشنهاد : زیورآلاتی که در ساخت و طراحی آن از چند رنگ مختلف استفاده شده است، برای فصل بهار و تابستان مناسب هستند.

ست کردن رنگ لباس با زیورآلات و جواهرات رنگ های روشن

جواهرات رنگ کریستالی با هر رنگی می توانند سازگار باشند و می تواند آن ها را با هر رنگ لباسی به راحتی ست کرد.

ست کردن رنگ لباس با زیورآلات و جواهرات لباس های رنگی و نگین های کریستالی

برخی از قواعد سریع برای ست کردن رنگ ها

رنگ های مکمل در ست کردن رنگ لباس با زیورآلات و جواهرات

چرخ رنگی یک ابزار مناسب برای تازه کارهاست. شما میتوانید از این چرخ رنگی برای مشخص کردن اینکه کدام رنگ ها کنار یکدیگر زیبا دیده می شوند و کدامیک نه ! ابتدا از رنگ لباس و یا جواهرات خود شروع کنید

به چرخ رنگی نگاه کنید هر رنگی که برای لباس می پسندید، رنگ مقابل آن را برای زیورآلات انتخاب کنید. برای مثال اگر لباس شما آبی است رنگ زرد را برای زیورآلات خود انتخاب کنید تا در کنار لباس شما زیباتر به چشم بیاید.

در اینجا به چند قاعده اساسی برای هماهنگ کردن لباس و جواهرات اشاره میکنیم که می توانید در ست های خود از آن ها استفاده کنید:

  • لباس قرمز: با طلا و جواهر زمرد
  • لباس آبی و سبز : مروارید سفید
  • لباس بنفش: همراه با جواهرات زرد، طلایی و حتی زمرد سبز
  • لباس مشکی : متناسب با هر رنگی از جواهرات
  • لباس هایی با رنگ خنثی: با جواهرات مشکی و الماسی
  • همه رنگ لباس : متناسب با آلماس

3 قدم برای انتخاب رنگ جواهرات و زیورآلات متناسب با لباس 

  1. رنگ اصلی لباس خود را بیابید، اگر تاپ زرد با شلوار خاکستری پوشیده اید، رنگ اصلی شما زرد است.
  2. به رنگ اصلی خود در چرخ رنگی نگاه کنید.
  3. در مقابل رنگ اصلی شما چه رنگی قرار دارد ؟! رنگی که در طرف مقابل چرخ میبینید همان رنگی است که بایستی به اکسسوری جواهرات خود اضافه کنید.

نوشته های مرتبط

ماکازیت چیست
آشنایی با سنگ خورشید و کاربردهای آن
بریل چه نوع سنگی است و چه کاربرد هایی دارد؟
فلوریت چگونه است و چه کاربردهایی دارد

ارسال دیدگاه

بالا