آشنایی با سنگ کهربا و فواید آن

آشنایی با سنگ کهربا و فواید آن

از میان سنگ ها و نگین های فراوانی که در دنیای زیورآلات مورد استفاده قرار می گیرد سنگ کهربا دارای ارزش و اهمیت بالایی است. از سنگ کهربا در ساخت گردنبند، دستبند، انگشتر و … استفاده می شود و علاوه بر زیبایی دارای خواص دارویی نیز می باشد. آیا تا به حال این سوال پیش آمده است که کهربا چیست؟ یا سنگ کهربا دارای چه رنگ هایی است؟ و یا اینکه سنگ کهربا دارای چه خواصی است؟ ما در این مقاله سعی در بررسی کلی سنگ کهربا و معرفی ویژگی های برجسته آن داریم تا راهنمایی کلی در ارتباط با خرید زیورآلات و جواهرات سنگ کهربا به دست آورید و انتخابی آگاهانه داشته باشید.

آشنایی با سنگ کهربا و فواید آن
انواع رنگ های سنگ کهربا

کهربا چیست؟

سنگ کهربای اصل یک سنگ قیمتی و نیمه قیمتی است که دارای قدرت باورنکردنی در فرآیند سم زدایی از بدن است. این سنگ یکی از انگشتر شمار ترین مواد معدنی است که توانایی دفع یون هاي منفي  و اشعه مادون قرمز را دارا می باشد.

کهربای اصل ریشه در کلمه Singhalese  است و به معنی سنگی با رنگ های پر جنب و جوش است. سنگ کهربا یا همان تورمالین دارای رنگ های مختلفی است که شامل قرمز، آبی، سبز و سبز مایل به زرد است. حتی این سنگ دارای رنگ های مشکی و سفید است. این سنگ شفا بخش در زیر نور به رنگ های مختلف دیده می شود. به عقیده گذشتگان  کهربا یک سنگ جادویی است و از همین رو قابل احترام می باشد و به عنوان یک محافظ عمل می کند.

بیشتر بخوانید
روش چسباندن نگین و کریستال افتاده زیورآلات

سنگ های قیمتی تورمالین توانایی بی نظیری برای تبدیل شدن به منبع اصلی انرزی را دارند. این سنگ دارای نیروی الکتریکی و همچنین پیزوالکتریک است. هنگامی که این سنگ تحت فشار قرار میگیرد و یا زمانی که ب طور چشمگیری گرم و یا سرد می شود یک بار الکتریکی ایجاد می کند که موجب انتشار امواج مادون قرمز و یون های منفی می شود.  امروزه سنگ تورمالین به عنوان یک سنگ که به سم زدایی بدن کمک می کند شناخته می شود.

فوايد و خواص سنگ كهربا

مطالعات نشان مي دهد كه كهرباي اصل از بروز بيماري هاي مزمن و سرريز شدن سم در بدن جلوگيري مي كند. كهرباي اصل براي كم كردن استرس، افزايش هوشياري، بهبود گردش خون و تقويت سيستم ايمني كمك شاياني مي كند و به عنوان يك عامل قوي براي كاهش بيماري و سم عمل مي كند.

چرا ما علاقه مند به مواد معدنی هستیم که می تواند اشعه مادون قرمز و یون های منفی را منتشر کند؟

يون هاي منفي قابليت نفوذ در بدن و ذهن را دارا مي باشند و باعث آرامش و سم زدايي مي شوند. اشعه مادون قرمز داراي امواج نامرئي انرژي هستند كه قادر به نفوذ به تمام لايه هاي فيزيكي بدن هستند و حتي مي توانند به داخل بافت ها ، عضلات و استخوان ها نفوذ كنند.

بیشتر بخوانید
زیورآلات نقره برای آقایان

آنها همچنين باعث افزايش جريان خون با استفاده از گسترش ظرفيت مويرگ ها مي شوند كه به نوبه خود باعث افزايش اكسيژن و بازسازي خون مي شوند. به طور كلي سنگ كهرباي اصل براي بهبود عملكرد تمام ارگان هاي بدن كه وابسته به خون هستند مفيد مي باشد. سنگ كهرباي اصل با افزايش عملكرد خون رساني باعث حل شدن سموم پنهان در خون مي شوند  و از اين طريق به سم زدايي كمك مي كنند.

يون هاي منفي در تعيين خلق و خوي بسيار مهم هستند. مايكل تارمن استاد دانشگاه كلمبيا در نيويورك در مطالعه اي كه در ارتباط با يون هاي منفي بود در يافت كه يون هاي منفي متصاعد شده هنگام رعد و برق باعث ايجاد آرامش مي شوند. همچنين در مطالعه اي ديگر كه با استفاده از ايجاد ژنراتور يون هاي منفي صورت گرفت دريافتند كه يون هاي باعث افزايش جريان اكسيژن به مغز مي شود و از اين طريق باعث افزايش آگاهي و انرژي ذهني مي گردد. همچنين در بسياري موارد ورزشكاران حرفه اي از كهربا براي بهبود عملكرد خود استفاده ميكنند به اذعان اين ورزشكاران كهربا باعث افزايش عملكرد مي شود و به آنها اجازه مي دهد خت تر تمرين كنند.

چگونه كهرباي اصل براي بدن مفيد است؟

پرتوهاي مادون قرمز كه كهربا منتشر مي كنند همان رزونانس در بدن مي باشد كه به طور معمول در آب يافت مي شود. اين ماده آرام بخش مي باشد. سه چهارم بدن انسان از آب تشكيل شده است جذب رزونانس باعث افزايش ويتامين در بافت هاي زنده، افزايش سطح انرژي و افزايش سوخت و ساز بدن مي شود.

بیشتر بخوانید
همه چیز درباره انواع ساعت نقره

سنگ كهرباي اصل مي تواند به كاهش بسياري از بيماري هاي مرتبط با سموم كمك مي كند. در اينجا به چند نمونه از اثرات قدرتمند كهربا مي پردازيم:

سم زدايي

كمك به كاهش چربي

كاهش نگهداري آب

بهبود گردش خون

دفع مواد زائد

پاكسازي كبد و كليه

بهبود حساسيت هاي پوستي

كاهش استرس و افسردگي

كمك به از بين بردن فلزات سنگين ، سموم و مواد سرطان زا از بدن

كاهش اسيد لاكتيك و اسيد هاي چرب آزاد در بدن

 

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *