آشنایی با فلز مس در دنیای زیورآلات و مد مس خام

آشنایی با فلز مس در دنیای زیورآلات و مد

فلز مس یکی از فلزات پر کاربرد در دنیای زیورآلات و بدلیجات محسوب می شود. امروزه مس را می توان به عنوان یکی از معروف ترین فلزات جهان در نظر گرفت، یک ماده معدنی ضروری که از دوران قبل از بشریت وجود داشته است.

آشنایی با فلز مس در دنیای زیورآلات و مد و ویژگی های این فلز

آشنایی با فلز مس در دنیای زیورآلات و مد

مس برای بدن انسان نیز یک ماده ضروری محسوب می شود و بنا به گفته محققین استفاده از زیورآلات مسی باعث جذب بهتر مس در بدن می شود و آثاری همچون کاهش سردرد و آرتروز و درد مفاصل می شود.

مس یکی از فلزاتی است که اغلب به صورت قرمز یا نارنجی  است. استفاده از مس قدمتی بیش از 10000 سال دارد. مس از لحاظ ساختاری بسیار نرم و قابل انعطاف است و در ساخت زیورآلات و دیگر موارد کاربرد دارد.  امروزه از مس به عنوان یک پوشش تزئینی نیز استفاده می شود مانند معبد بیت المقدس و مجسمه آزادی که بزرگترین مجسمه مس در جهان است.

مس یک فلز بادوام است که اگر به درستی مراقبت شود طول عمر زیادی خواهد داشت. این فلز گاها با دیگر فلزات مانند پلاتین و طلا نیز آلیاژ می شود تا در آن ها برخی تغییرات مانند تغییر رنگ ایجاد کند.

تمیز کردن زیورآلات و بدلیجات مسیآشنایی با فلز مس در دنیای زیورآلات و مد دستبند

لیمو و سس کچاپ هر دو تمیز کننده های عالی برای زیورآلات مسی هستند.نگران نباشید قطعات زیورآلات خود را در یک کاسه کوچک قرار دهید و با تمیز کننده خود آن را بخیسانید. اجازه دهید بیش از 20 دقیقه خیس شود و در صورت لزوم از مسواک نرم استفاده کنید تا به شکاف های زیورآلات برسد. و برای پاک کردن آن ها از صابون و آب خنک و پارچه نرم استفاده کنید.

حساسیت به زیورآلات مسی

حسایت پوستی به زیورآلات پدیده ای مرسوم در میان افرادی است که از بدلیجات استفاده می کنند می باشد و گاهی اوقات زیورآلات مسی باعث سبز شدن پوست استفاده کننده می شوند و این زمانی اتفاق می افتد که این فلز در تماس با عرق بدن قرار می گیرد و به عنوان کلات مس نامیده می شوند. این قضیه به عنوان واکنش اکسیداسیون شناخته می شود و همچنین مس با اکسیژن در هوا، عرق و پوست شما واکنش می دهد و یک لایه سبز کربنات مس روی پوست شما ایجاد می کند به همین دلیل در زیورآلاتی که از مس ساخته می شوند روکشی از رادیوم یا آب طلا می کشند تا هیچ گونه حساسیتی بر روی پوست ایجاد نشود.

برند ژوپینگ و فلز مس

زیورآلات و بدلیجات برند معروف ژوپینگ از جنس فلز مس هستند که روکشی از رادیوم یا آب طلا بر روی آن کشیده می شود و اگر از محصولات برند ژوپینگ استفاده کرده باشید بدون شک به کیفیت و زیبایی و درخشش زیورآلات ژوپینگ واقف شده اید. اگر قصد آشنایی با برند ژوپینگ را دارید مقاله “ژوپینگ چیست ؟” را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *