آونتورین چیست و چه کاربردهایی دارد؟

یکی از سنگ های جواهری که همواره در ساخت زیورآلاتی مثل گردنبند و دستبند دست ساز  مورد استفاده قرار گرفته است و هم دارای زیبایی زیادی است آونتورین می باشد. این سنگ اغلب به رنگ سبز می باشد و به دلربای سبز نیز معروف است. این سنگ به عنوان یک سنگ نیمه قیمتی شناخته می شود و در ساخت زیورآلات، هنر های دستی و .. از آن استفاده می شود. این سنگ نیز همانند دیگر سنگ ها دارای نمونه های تقلبی است که به صورت ماشینی تولید می شوند و به مراتب ارزش کمتری از سنگ اصلی دارند. در این مقاله سعی داریم تا به معرفی ویژگی های سنگ آونتورین و خواص آن بپردازیم و اطلاعات کلی را در اختیار شما قرار دهیم تا هنگام خرید زیورآلات آن را به کار بندید.

آونتورین چیست و چه کاربردهایی دارد؟
گردنبند آونتورین

آونتورین چیست؟

آونتورین یک سنگ معدنی است  و اغلب به سنگ شانس معروف می باشد و بر این عقیده هستند که این سنگ برای صاحب خود شانس، ثروت و رفاه به ارمغان می آورد. این سنگ نوعی کوارتز است  و به رنگ های مختلفی در طبیعت یافت می شود که شامل طیف قهوه ای، خاکستری، زرد است اما همانطور که در قسمت بالا اشاره شد اغلب به صورت سبز یافت می شود. رنگ های قهوه ای و زرد آونتورین ناشی از وجود هماتیت و گوتیت در ساختار آن است .

بیشتر بخوانید
خرید سرویس عروس با قیمت مناسب

این سنگ به دلیل داشتن تنوع دارای خواص فیزیکی متفاوت است و وزن انواع آونتورین بین 2.64 تا 2.69 می باشد و سختی آن در حدود 6.5 موس می باشد.

این سنگ به صورت نیمه شفاف با درخشندگی کم می باشد و بیشتر حالت مات دارد. سطح سنگ آونتورین به صورت صاف و شیشه ای است و فرمول شیمیایی آن sio2  می باشد. این سنگ بیشتر در کشور هایی نظیر هند، برزیل، روسیه، اسپانیا، چین یافت می شود  لازم به ذکر است که این سنگ برای اولین باردر ایتالیا و به صورت تصادفی هنگام ذوب فلزات کشف شده  است و از همین رو معنی آونتورین “به صورت تصادفی” می باشد.

موارد استفاده از آونتورین

این سنگ اغلب در ساخت گلدان، کاسه، مجسمه استفاده می شود همچنین از این سنگ برای ساخت محوطه و نمای ساختمان و به عنوان سنگ آکواریوم استفاده می شود . این سنگ آرام بخش است و تاثیر مثبتی بر ذهن و بدن می گذارد و از همین رو در ساخت ساختمان ها نیز از ان استفاده می شود.  این سنگ قادر به امواج الکترو مغناطیسی را دفع می کند  و از فرد در برابر امواج مضر مثل امواج تلفن همراه محافظت می کند  به همین خاطر ساختمان هایی که در آنها سنگ آونتورین به کار رفته است آنتن دهی خوبی برای تلفن همراه ندارند.

بیشتر بخوانید
آموزش تمیز کردن بدلیجات

این سنگ باعث رشد فیزیکی نوزادان نارس می شود. و برای کودکانی که مشکل بیش فعالی دارند موثر است و باعث افزایش رشد فکری کودکان می شود. همچنین از سنگ آونتورین یک اکسیر برای مبارزه با اگزما و آکنه ساخته می شود به این صورت که قطعه ای از سنگ آونتورین را در آب شیرین به مدت 24 ساعت قرار می دهند و سپس به صورت نوشیدنی از آن استفاده می کنند.

 

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *