تفاوت عطر و ادکلن در چیست

تفاوت عطر و ادکلن در چیست

شاید شما فکر کنید که تفاوت بین عطر و ادکلن در بطری آنها است و بطری عطر ظریف تر و باریک تر از بطری ادکلن می باشد. و فکر کنید که تمام رایحه ها به صورت یکسان هستند در حالی که میزان غلظت خوشبو کننده ها  و میزان الکل هر کدام با یکدیگر متفاوت است به طور کلی تفاوت عطر و ادکلن در میزان اسانس و الکل آنها می باشد و عطر دارای اسانس بیشتری نسبت به ادکلن است. میزان ماندگاری نیز موضوع دیگری است که تفاوت بین عطر و ادکلن را رقم می زند. ادکلن میزان ماندگاری کمتری نسبت به عطر دارد و این یکی از تفاوت های اصلی بین ادکلن و عطر می باشد.

بعضی از افراد بر این باورند که ادکلن همان عطر می باشد که در قالب بسته بندی شیک و در جعبه های مخصوص عرضه می شود و تفاوت بین عطر و ادکلن را به درستی درک نکرده اند . در این مقاله سعی داریم تا تفاوت بین عطر و ادکلن را باهم بررسی کنیم و میزان ماندگاری هر کدام را بیان نماییم به همین منظور توصیه میشود ادامه مقاله را دنبال فرمایید.

یبسب - تفاوت عطر و ادکلن در چیست
میزان ماندگاری خوشبو کننده ها

در این قسمت سعی داریم تا انواع اسانس ها را با توجه به ماندگاری کم تا ماندگاری بالا مورد بررسی قرار دهیم .

1.      ادوفرش:  این رایحه دارای 1 تا 3 درصد اسانس میباشد و مقدار ماندگاری آن معمولا کمتر از یک ساعت است.

2.      کلن (ادوکلن): قدیمی ترین خوشبو کننده مردانه در آمریکای شمالی می باشد و نسبتا ملایم میباشد. این خوشبو کننده دارای 2 تا 4 درصد اسانس در الکل یا آب است و مدت ماندگاری آن در حدود 2 ساعت است.

3.      ادو تویلت: خوشبو کننده ای است که مقدار اسانس موجود در آن بین 5 تا 15 درصد است و مقدار ماندگاری ان در حدود سه ساعت است.

4.      ادو پرفیوم: این خوشبو کننده بیشتر به اسم عطر شناخته می شود و به صورت زنانه و مردانه استفاده می شود. مقدار اسانس به کار رفته در این خوشبو کننده بین 15 تا 20 درصد در الکل و آب میباشد و مقدار ماندگاری آن بین 5 تا 8 ساعت است.

5.      پرفیوم:  بر گرفته شده از کلمه فیوموم است این خوشبو کننده به عنوان عطر شناخته می شود به عنوان گرانقیمت ترین و با ارزش ترین عطر شناخته می شود که دارای 20 تا 30 درصد اسانس خالص است و مقدار ماندگاری آن می تواند تا 24 ساعت باشد. 4

در این مقاله سعی شد تا آشنایی کلی با انواع خوشبو کننده ها به دست آورید و تفاوت بین عطر و ادکلن را به صورت کلی بیان نماییم .بدیهی است خرید و انتخاب خوشبو کننده مورد نظر با وجود انواع مختلف تقلبی ها در فروشگاه ها و بازار می تواند کاری بس دشوار باشد از همین رو توصیه می شود با خرید ادکلن و عطر از فروشگاه های معتبر و مطالعه راهنمای خوشبو کننده از اصالت آن اطلاع پیدا کرده و سپس اقدام به خرید کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mi, diam quis Phasellus porta. massa luctus ut