معنا و مفهوم انگشتر در انگشت های مختلف دست چپ و راست

معنا و مفهوم انگشتر در انگشت های مختلف دست چپ و راست

آیا شما انگشتر در دست دارید ؟ در کدام انگشت ؟ ممکن است متعجب شوید اگر بدانید انگشتر علاوه بر زیبایی، معنی و مفهوم خاصی بر روی انگشتر اشاره، انگشت وسط، دست چپ یا دست راست و … دارد. در این مقاله برآنیم که معنا و مفهوم انگشتر در انگشت های مختلف دست چپ و راست را بیان کنیم و بدانیم انگشتر در انگشت های مختلف چه مفهومی دارد.

معنا و مفهوم انگشتر در انگشت های مختلف دست چپ و راست

ما در هریک از دستانمان پنج انگشت داریم که شامل انگشت شست، اشاره، وسط، حلقه و کوچک و هر انگشت نشانگر نماد های خاصی می باشد که در برخی موارد مثبت و در برخی موارد منفی می باشد. با اطلاع از معانی انگشتر با توجه به هر انگشت می توانید علاوه بر تجربه شخصی به شناخت و نمایش خود واقعیتان کمک می کند.

معنا و مفهوم انگشتر در انگشت های مختلف

هر انگشت دست برای استفاده انگشتر بر روی آن می تواند معانی و مفهوم های متفاوتی داشته باشد که از دیر باز توسط این مفاهیم شناخته شده اند از همین رو در استفاده و خرید انگشتر باید توجه کنیم که انگشتر را برای کدانم انگشت خریداری می کنیم و مطابق با سایز همان انگشت اقدام به خرید کنیم که بدین منظور هم می توانید از آموزش تعیین سایز انگشتر کمک بگیرید.در زیر توضیحاتی راجع به صفات هر یک از پنج انگشت و موارد استفاده از آن بیان شده است که امیدوارم مورد استفاده شما قرار گیرد.

معنی انگشتر در انگشت اشاره – ژوپیتر

انگشتر اشاره در لاتین تحت عنوان (index finger) و یا (pointer finger) شناخته می شود و یکی از انگشت های رایج برای استفاده انگشتر بر روی آن است. در بسیاری از فرهنگ ها انگشت اشاره مرتبط با مفاهیم قدرت و اقتدار است از همین رو در روم باستان از انگشت اشاره برای فرمان دادن استفاده می کردند بنابراین می تواند استفاده از انگشتر بر روی این انگشت می توانید نماد رهبری و سلطنت باشد. در مفهوم مدرن نیز استفاده از انگشتر بر روی انگشتر اشاره می تواند نشان دهنده خود اتکایی و جسارت فرد باشد.

ژوپیتر بزرگترین خدای رم باستان است به همین دلیل صفاتی چون رهبری و جاه طلبی و اعتماد به نفس را با خود به همراه دارد. با این انگشت بر روی دنیای بیرون از خود تمرکز داریم مواردی مانند ارتباط با دیگران. اگر شما زیورآلات و اکسسوری های مختلف را بر روی این انگشت استفاده کنید در واقع صفات مطرح شده در بالا را تقویت کرده اید و خواستار ارتباط بیشتر با دنیای بیرون هستید. شما می توانید برای انگشت اشاره از نمونه های قرار داده شده در بخش انگشتر نقره زنانه استفاده کنید که بیشترین شباهت را به طلا دارند.

معنی انگشتر بر روی انگشت اشاره

مفهوم انگشتر در انگشت وسط – زحل

اغلب انگشت وسط در مقایسه با انگشت حلقه کم ارزش انگاشته می شود اما باید توجه داشت که از اهمیت خاصی برخوردار است. در برخی از فرهنگ ها انگشت میانی نماد تعادل و ثبات است از همین رو استفاده از انگشتر بر روی انگشت وسط می تواند نشان دهنده هماهنگی و تعادل در زندگی هر فردی باشد. در بعضی فرهنگ ها نیز انگشت میانی یا وسط به عنوان استقامت و قوی بودن شناخته شده و استفاده از انگشتر در انگشت وسط نشان دهنده اعتماد به نفس و ابراز وجود است.

انگشت وسط نماد سیاره زحل است. این انگشت تعادل دست را بر عهده دارد  و در واقع تعادل کل شخصیت انسان بر روی این انگشت نمایان شده است. این انگشت نماد جنگ میان خوبی و بدی است و همچنین بیان گر تبعیت از قانون و حس درست کاری است.

برای این انگشت استفاده از انگشتر های پهن مناسب می باشد که نمونه هایی از آن در بخش انگشتر استیل زنانه قابل مشاهده است.

معنی انگشتر در انگشت حلقه – آپولو

رایج ترین و معمول ترین انگشت برای استفاده انگشتر بر روی آن انگشت حلقه می باشد که در بین انگشت وسط و کوچک قرار دارد و در اکثر فرهنگ ها و سنت ها به عنوان انگشتر نامزدی و عروسی از آن یاد می شود.

استفاده از انگشتر بر روی انگشت حلقه به دوران روم باستان بر می گردد که در آن بر این عقیده بودند که در انگشت حلقه رگی وجود دارد که مستقیما به قلب وصل می شود از همین رو نماد عشق و تعهد یعنی انگشتر ازدواج باید بر روی این انگشتر قرار بگیرد که طی نسل ها این باور بین مردم منتقل شده است و امروزه اکثریت مردم از این باور پیروی می کنند.

باور دیگری نیز در ارتباط با استفاده از انگشتر بر روی انگشت حلقه وجود دارد که مرتبط به کشوری هایی نظیر هند می باشد که در آن از انگشتر حلقه برای مقاصد مذهبی و فرهنگی استفاده میکنند که نشان دهنده حفظ میراث خانوادگی است. در این کشور بر این باورند که انگشت حلقه مستقیما به مغز متصل است و نشان دهنده هوش و خلاقیت می باشد.

این حلقه به نام آپولو نام گذاری شده است و برای این کار دلایل خوبی نیز وجود دارد. این انگشتر یکی از مهمترین انگشت ها در بیان مفاهیم می باشد. آپولو نشان از خلاقیت در هنر و زمینه ای دیگر دارد. آپولو همچنین فرهنگ عشق و زیبایی را نیز به دوش می کشد. داشتن حلقه در این انگشت نمادی از داشتن عشق و همسر است.

برای استفاده از انگشتر بر روی این انگشت معمولا افراد متاهل از حلقه ست استفاده می کنند که می توانید نمونه های نقره آنها را از بخش حلقه ست نقره مشاهده کنید.

معنی انگشتر بر روی انگشت حلقه
انگشتر فیروزه زنانه اصل نقره استرلینگ ظریف RI-N141

معنا و مفهوم انگشتر در انگشت کوچک – عطارد

این انگشت نماد سیاره عطارد است و نشان دهنده قدرت ارتباطات اجتماعی و تمایل به برقراری ارتباط می باشد. این انگشت نشان دهنده تمایل افراد به برقراری ارتباط با دنیای بیرون و افراد جدید است. با توجه به اندازه کوچک این انگشتر شما می توانید از بند انگشتی نیز برای این انگشت استفاده کنید.

معنای انگشتر در انگشت شست

انگشت شست نشان از اراده شخص و نگرانی های او برای آینده خود و دنیا دارد و تنها انگشتی است که به نام یکی از خدایان رومی نام گذاری نشده است. ولی این عدم نام گذاری دلیلی بر بی اهمیت بودن این انگشت نیست و افراد می توانند از این انگشت برای بیان اراده ی بالای خود استفاده کنند.

معنی و مفهوم انگشتر بر روی انگشت شست

معنا و مفهوم انگشتر در دست چپ و راست

اولین نکته این است که بدانیم انگشتر را در کدام دست می خواهیم مورد استفاده قرار دهیم. دست چپ و راست معانی مختلفی دارند.

در کشورها و فرهنگ های مختلف برخی از این مفاهیم ها متفاوت است. برای مثال در بیشتر فرهنگ ها انگشتر نامزدی را در دست چپ استفاده می کنند ولی در فرهنگ های دیگر برعکس می باشد و آنها معتقد هستند که انگشتر نامزدی را بایستی در دست راست قرار دهند. البته تعداد این فرهنگ ها و عقاید قلیل است و حلقه نامزدی در بیشتر جاهای دنیا در دست چپ مرسوم است.

معنی انگشتر در انگشت های مختلف
معنی انگشتر در انگشت های مختلف

این انتخاب ها دوهدف را دنبال می کنند: مردمی که معتقدند که حلقه نامزدی را بایستی به دست راست پوشید بر این باورند که ازدواج فقط برای دوست داشتن نیست و علاوه بر ارائه عشق بایستی پذیرای عشق نیز بود. ولی برای مردمی که انگشتر نامزدی را بر دست چپ می پوشند، دوست داشته شدن بیشتر از عشق برایشان مهم است.

ویژگی های انگشت های مختلف دست برای استفاده انگشتر

هماهنطور که قبلا هم اشاره شد، هریک از 5 انگشت ما مشخصات مختلفی دارد. بیشتر آنها در حالت نرمال مثبت هستند ولی در بعضی مواقع بعد منفی را بازتاب می دهند. برای مثال انگشت اشاره نشان دهنده قوه خیال و اعتماد به نفس است و نماد سیاره مشتری را به این انگشت تخصیص داده اند. این دو مشخصه میتواند بازتاب حرص و طمع و خود باوری را داشته باشد.

معنی انگشتر در انگشت های مختلف
معنی انگشتر در انگشت های مختلف

مثالی دیگر انگشت کوچک است که نماد سیاره عطارد که نماد خدای تفکر سریع است می باشد. اما با همه مهارت های ارتباطی بدون واقعیت است حتی در حالتی منفی خدای صادق و بی نقص را به آرتیستی فریبکار تبدیل میکند.

هر انگشتی مشخصه منفی و مثبت دارد این را در ذهن خود نگه دارید و از اینکه انگشتر را درکدام انگشت خود قرار می دهید آگاه باشید و مشخصه های آن را محک بزنید زیرا که ممکن است تاثیر بدی بر حالت روحی شما داشته باشد.

خلاصه

شما با توجه به سن و سال خود و یا نوع مجلس و استفاده از انگشتر می توانید آن را در انگشتان مختلف دست قرار دهید که هر کدام دارای معانی مختلفی هستند پس توصیه می شود قبل از قرار دادن انگشتر بر روی انگشت محل استفاده و زمان استفاده از انگشتر را تعیین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *