نحوه از بین بردن خش شیشه عینک

تمامی افراد دلبستگی زیادی به اکسسوری و یا زیورآلات مورد استفاده خود دارند و در صورت آسیب دیدگی هر یک از آنها در پی یافتن راهی برای تعمیر آنها هستند. در مقالات قبلی در مورد نحوه ی تمیز کردن زیورآلات مطالبی بیان گردید. در این مقاله قصد داریم تا نحوه از بین بردن خش شیشه عینک را برای شما توضیح دهیم. پس اگر این مشکل برای شما نیز پیش آمده در ادامه با “لوکس گلامور” همراه باشید.

 

پاک کردن با خمیر دندان

 1. خمیر دندانی را انتخاب کنید که اولا خاصیت جرمگیری و سفید کنندگی بالایی نداشته باشد و ثانیا رنگ محتویات آن سفید باشد و به طور کلی یک خمیر دندان ساده بدون امکانات اضافی! ( از خمیر دندان های دو رنگ و چند رنگ استفاده نکنید)
 2. یک تکه پنبه برداشته و مقداری خمیر دندان روی آن قرار دهید سپس مقداری خمیر دندان نیز با انگشت خود روی قسمت خش خورده اعمال کنید.
 3. توپک پنبه آغشته شده به خمیر دندان را به صورت دورانی بر روی خراشیدگی بمالید. برای هر خش خوردگی این کار را به مدت 10 ثانیه انجام دهید. این کار به برطرف شدن خراش کمک میکند.
 4. در ظرفی آب سرد ریخته و عینک را از قسمتی که خش داشت وارد آب کنید و به آرامی تکان دهید تا خمیر دندان های چسبیده به شیشه عینک توسط آب شسته شوند. این کار را تا زمانی که تمامی خمیر دندان در آب حل شود انجام دهید.
 5. به کمک دستمال مخصوص عینک و به آرامی شیشه عینک خود را پاک و خشک نمایید. مراقب باشید تا با فشار بیش از حد و یا تماس ناگهانی ناخن با شیشه، باعث ایجاد خراشی جدید روی شیشه عینک نشوید.
 6. به کمک یک ذره بین شیشه عینک را بررسی کنید و اگر خش خوردگی به صورت کامل از بین نرفته و یا تعدادی از خش خوردگی ها فراموش شده است، مراحل بالا را تا برطرف شدن کامل خش ها تکرار نمایید.

مخلوط آب و جوش شیرین

جوش شیرین به سبب خاصیت قلیایی میتواند انواع مواد اسیدی باقی مانده بر روی لنز عینک را از بین برده و منجر به وضوح بیشتر آن گردد. اگر قصد استفاده از این محلول معجزه آسا را دارید در ادامه با “لوکس گلامور” همراه باشد:

 1. بسته به مقدار مورد نیاز خود یک قسمت آب و دو قسمت بیکینگ پودر را با هم مخلوط نمایید. اگر نسبتها را درست رعایت کرده باشید محلول شما بیش اندازه رقیق نخواهد بود. محلول رقیق توانایی کمتری برای اثر گذاری بر روی خط و خش خواهد داشت.
 2. مخلوط را به خوبی هم بزنید تا یکنواخت شود و جوش شیرین و آب به خوبی با هم مخلوط شوند.
 3. به وسیله یک گلوله پنبه کوچک مقداری به اندازه یک نخود از مخلوط جوش شیرین و آب را بردارید. این مقدار از مخلوط برای هر عدد خش خوردگی مورد نیاز است.
 4. پنبه را به صورت دورانی و آرام روی خش خوردگی بمالید و این کار را به مدت 10 ثانیه انجام دهید تا مخلوط فوق اثر خط خوردگی را از بین ببرد.
 5. عینک را از محل خش خوردگی به آرامی وارد ظرف آب سرد کرده و با اندکی تکان دادن عینک، مخلوط از روی شیشه پاک شده و در آب حل میشود.
 6. به کمک دستمال مخصوص عینک و به آرامی شیشه عینک خود را پاک و خشک نمایید. مراقب باشید تا با فشار بیش از حد و یا تماس ناگهانی ناخن با شیشه، باعث ایجاد خراشی جدید روی شیشه عینک نشوید.
 7. به کمک یک ذره بین شیشه عینک را بررسی کنید و اگر خش خوردگی به صورت کامل از بین نرفته و یا تعدادی از خش خوردگی ها فراموش شده است، مراحل بالا را تا برطرف شدن کامل خش ها تکرار نمایید.

کرم جلا، واکس ماشین و یا واکس مخصوص مبلمان

انواع واکس های جلا دهنده برای سطوح مختلف از جمله واکس نقره، واکس خودرو و واکس مخصوص مبلمان به منظور رفع خط و خش از روی سطوح مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند در تماس با لنزعینک، مخصوصا لنزهایی که تا حدی خاصیت پلاستیکی دارند نیز چنین عملکردی داشته باشند

 

 1. به وسیله یک گلوله پنبه کوچک مقداری به اندازه یک نخود از واکس را بردارید. این مقدار از مخلوط برای هر عدد خش خوردگی مورد نیاز است.
 2. پنبه ی آغشته به واکس را به صورت دورانی و به مدت 10 ثانیه بر روی خش خوردگی بمالید. این کار باعث از بین رفتن خش خوردگی ها از سطح لنز عینک شما خواهد شد.
 3. توسط یک دستمال نخی نرم و بدون پرز خشک، شیشه عینک خود را به آرامی پاک کنید تا واکس های موجود بر روی لنز عینک جذب دستمال گردند.
 4. عینک را برای اطمینان از برطرف شدن خش ها به چشم بزنید و یا توسط ذره بین بررسی فرمایید. در صورت فراموش شدن تعدادی از خش ها و یا از بین نرفت خش مورد نظر بار دیگر توسط واکس و پنبه مراحل بالا را تا از بین رفتن کامل خش ها تکرار نمایید.
بیشتر بخوانید
چگونه بدلیجات را انتخاب کنیم

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *