انواع ریش متناسب با فرم صورت

انواع ریش و انتخاب ریش متناسب با فرم صورت

در بحث زیبایی و جذابیت چهره ی آقایان ریش و سبیل نقش بسیار مهمی دارد و بر خلاف تبلیغات گسترده تولیدکنندگان ریش تراش ها و ژیلت ها که معتقدند صورت سه تیغ شده جذاب است، بسیاری از چهره ها با ریش و سبیل بسیار جذابتر و با ابهت تر هستند. همانند مدل مو و تلاش برای انتخاب مدل موی متناسب با فرم صورت، ریش و سبیل آقایان نیز انواع مدلها را دارا می باشد که انتخاب هوشمندانه آنها متناسب با فرم صورت میتواند زیبایی شما را چندین برابر کند و حتی برخی از عیوب صورت همچون جای بخیه، وجود ناهمواریهای پوستی و مواردی از این دست را به خوبی پوشش دهد. در این مقاله قصد داریم تا با معرفی انواع ریش و سبیل، شما را در انتخاب ریش متناسب با فرم و شکل صورت راهنمای کنیم.

انواع ریش و مدل های آن

انواع مختلفی از ریش و سبیل مردانه وجود دارد که شما می توانید به تیپ و استایل و فرم صورت خود یکی از آنها را استفاده کنید. ما در این بخش به معرفی انواع مدل های ریش و سبیل مردانه می پردازیم که از محبوبیت بالایی برخوردارند و می توانند سبب بهتره دیده شدن تیپ و ظاهر شما شوند.

1. مدل ته ریش

در گذشته ته ریش به اندازه امروز محبوب نبود و معمولا داشتن ته ریش نشانی از عدم رسیدگی به خود بود و اغلب مردان برای مقابله با این حس ریش خود را روزی یک یا حتی دو مرتبه اصلاح میکردند. اما امروزه ته ریش جزو مدلهای جذاب ریش به حساب می آید. ته ریش گذاشتن و رسیدگی به آن اصلا کار سختی نیست و به صورت بیشتر مردان هم می‌آید و طبق تحقیقات خانمها از مردانی که ته ریش دارند بیشتر خوششان می آید و مردان نیز با ته ریش احساس جذابیت بیشتری می کنند.

مدل ته ریش

2. مدل ریش بزی

ریش پرطرفدار بعدی ریش بزی می باشد که با وجود حجم موی کم مورد نیاز تاثیر گذار و جذاب است و در میان سلبریتی ها نیز طرفداران بسیاری دارد. ریش بزی معمولا بالای لب و چانه را می پوشاند و انواع مختلفی دارد، برای مثال برخی قسمت بالای لب را به موهای روی چانه متصل میکنند و برخی این فاصله را می تراشند، همچنین میزان بلندی موها در قسمت بالای لب یا روی چانه انواع مختلفی از ریش بزی را پدید می آورد. پس اگر ریش بزی را انتخاب کردید، چهارچوبهای سرسختانه ای در انتظار شما نیست و دست شما برای تنوع دادن به ریش بزیتان کاملا باز است.

انواع ریش و انتخاب ریش متناسب با فرم صورت

3. ته ریش با سبیل پر پشت

ریشی مناسب برای افراد جسور! همانطور که از عنوان این بخش پیداست این مدل ریش شامل موهای پرپشت در پشت لب و موهای وتاه در چانه و اطراف آن می باشد. اگر به حرف مردم اهمیت نمیدهید، می توانید این مدل ریش را انتخاب نمایید، چرا که از نظر بسیاری افراد این مدل ریش خیلی قدیمی و دمده است ولی جالب است بدانید بسیاری از سلبریتی ها از این مدل ریش استقبال میکنند. اگر پشت لب بلند یا لبهای بسیار باریک دارید این مدل مناسب شماست، چرا که با پوشاندن پشت لب با سبیل، فرصتی نیز به صورت خود میدهید تا در گرمای ابستان از زیر بار ریش خلاص شده و نفسی بکشد!

ته ریش با سبیل پر پشت دختر پسند

4. ریش ساده و کوتاه

این ریش با اکثر سلیقه ها مطابقت دارد و می تواند انتخابی ساده برای تازه کارها باشد که می خواهند تیپی صمیمانه و جوان پسند داشته باشند. در نگهداری این ریش کافیست کمی اطراف آنرا مرتب و با یک قیچی موهای بیرون زده را قیچی کنید. از ایجاد خطوط خیلی صاف و مرتب در لبه ها بپرهیزید و از نامرتب شدن این مدل ریش نیز جلوگیری کنید. ریش کوتاه مناسب انواع محیط ها می باشد و با هر دو تیپ مجلسی و اسپرت همخوانی دارد. پس اگر می خواهید مدل ریش پسرانه جذاب داشته باشید می توانید این مدل را مد نظر داشته باشید.

ریش ساده و کوتاه دختر پسند

مدل ریش کامل

ریش کامل جزو ریشهای با ریسک بالا دسته بندی میشود و اغلب مردان حداقل یکبار این ریش را امتحان کرده اند یا آرزوی امتحان آنرا دارند. در ابتدا اگر آنقدر مشغله کاری دارید که فرصت سرخاراندن برایتان نمانده، گذاشتن این ریش را به زمانی دیگر که سرتان خلوت تر است موکول کنید. این ریش نیاز به رسیدگی مرتب دارد و عدم رسیدگی به آن میتواند چهره ی شما را از یک آقای متشخص به یک غار نشین تقلیل دهد! این نوع مدل ریش را می توان گفت که به صورت کلاسیک می باشد و جزو مدل ریش مردانه های کلاسیک است که انواع تیپ و استایل ها مناسب است.

مدل ریش کامل

ریش کامل شامل سبیل پرپشت و موهای پرپشت روی صورت می باشد که شما میتوانید با توجه به اصول مد و همچنین متناسب با سلیقه ی خود قد ریش خود را انتخاب کنید و یا گستردگی عرضی در قسمت زیر گونه ها را کاهش یا افزایش دهید. در هنگام مرتب کردن اطراف ریش حتما از شانه برای صاف کردن موها استفاده کنید و ریش را هنگامی که کاملا خشک است مرتب کنید و اگر در این کار تبحر ندارید بهتر است آنرا به یک آرایشگر خبره بسپارید تا کم کم قلق آنرا یاد بگیرید.

بهتر است همواره ریش و پوست زیرینش را با یک روغن مناسب چرب کنید. موی صورت باعث جذب رطوبت می‌شود، به‌همین‌خاطر ممکن است، پوست صورت‌تان خشک شود و حتی احتمال شوره زدن در ریش هم وجود دارد این کار علاوه بر براق کردن و زیبایی ریش مانع از خشکی و پوسته زدن صورت در زیر ریش میگردد و سلامت پوستتان را نیز تضمین می کند.

برای اینکه ریش‌تان را حجیم و پر نشان بدهید، از سشوار کمک بگیرید و آن را روی درجه باد سرد بگذارید. ضمن استفاده از سشوار، با یک شانه، ریش را به سمت پایین و بیرون شانه بزنید تا حالت بگیرد.

سبیل و ریش مدل فرمانی (handlebar mustache)

این نوع سبیل دارای انتهای بلند و منحنی است که به سمت بالا کشیده می شود و شبیه به فرمان دوچرخه می باشد که از محبوبیت بالایی نیز برخوردار است و جزو مدل ریش جدید پسرانه و مردانه قرار می گیرد.

مدل ریش handlebar mustache

مدل ریش سول پچ (soul patch)

مدل سول پچ یک تکه کوچک از ریش است که در قسمت زیر لب قرار می گیرد و اغلب به صورت تکی یا ترکیبی از سبیل مورد استفاده قرار می گیرد که سبب افزایش جذابیت تیپ و استایل شما می شود و جزو مدل های جدید ریش و سبیل محسوب می شود.

مدل ریش سول پچ (soul patch)

ریش بند چانه (chin strap)

مدل ریش بند چانه ای معمولا به صورت نازک و مرتب تراشیده می شود و جزو طرح های محبوب و امروزی می باشد که مورد استفبال قرار گرفته شده است.

انتخاب ریش متناسب با فرم صورت

شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که ریش و سبیل متناسب با فرم و شکل صورت شما باید به صورتی باشد که مکمل همدیگر باشند و باعث ایجاد تعادل و زیبایی در استایل و ظاهر شما گردند از همین رو در اینجا به ارائه چندین توصیه و معرفی ریش های متناسب با فرم صورت های مختلف می پردازیم. در ارتباط با تناسب بین ریزش و فرم صورت می پردازیم.

ریش متناسب با فرم صورت بیضی

شکل و فرم صورت های بیضی به صورتی هستند که انواع مدل های ریش به آنها می آید و می توان برای آن از انواع مدل های بزی، ته ریش و یا ریش کامل استفاده کرد.

ریش متناسب با فرم صورت بیضی

فرم و شکل صورت گرد

مدل ریشی را انتخاب کنید که طول صورت شما را افزایش دهد. ریش های مدل بزی یک گزینه ایده آل هستند که با خطوط ظریف و زاویه دار می توانند ظاهر شما را بهبود ببخشند.

ریش متناسب با فرم صورت گرد

شکل صورت مربعی

شما با ریشی که لبه های گرد دارد می توانید صورت مربعی خود را متعادل کنید. برای شکل صورت مربعی ریش کامل یا بند چانه ای می تواند گزینه مناسبی باشد.

ریش مناسب شکل صورت مربعی

ریش مناسب شکل صورت قلبی

پیشانی پهن و چانه باریک مشخصه های شکل صورت قلبی هستند. شما می توانید با انتخاب مدل ریش بزی و یا بند چانه ای این نوع شکل صورت را متعادل کنید و بهترین گزینه برای این نوع فرم صورت محسوب می شوند.

ریش مناسب شکل صورت قلبی

شکل صورت الماسی

مدل ریشی را باید انتخاب کنید که به پهن به نظر رسیدن چانه و به حداقل رسیدن عرض گونه شما کمک کند. برای این نوع شکل صورت می توانید از ریش کامل با لبه های گرد و یا بند چانه استفاده کنید تا ظاهر شما را بهبود ببخشد.

ریش مناسب شکل صورت الماسی

خلاصه:

انتخاب ریش و طرح های مختلف آن که در این بخش اشاره شده است یک دستورالعمل کلی محسوب می شوند و سلیقه هر فرد می تواند نقش اصلی و تعیین کننده را در انتخاب مدل مناسب ریش ایفا کند. شما می توانید از مدل های مختلف ریش تست کنید و ببنید که کدام مدل به شما بیشترین اعتماد به نفس را می دهد و سبب بهبود تیپ و استایل شما می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *