راهنمای خرید عطر مناسب فصل های سال

در انتخاب عطر باید به فاکتورهای متنوعی دقت کنیم تا عطری متمایز و مناسب انتخاب کنیم. در انتخاب عطر علاوه بر سلیقه ی شخصی نکات دیگری نیز حائز اهمیت هستند که میتوان به موقعیت و فصل اشاره کرد. بهتر است در موقعیت های مختلف از عطری مناسب و در خور استفاده نمایید. در فصول مختلف از عطر مناسب هر فصل استفاده کنید تا علاوه بر تنوع، رایحه ای که به مشام میرسد شما و اطرافیانتان را شاداب تر و پر انژی تر کند. در فصول گرم سال رایحه نوت عطرها تشدید میشود و بالعکس در فصول سرد سال به دلیل دمای پایین عطر کمتر تبخیر شده و در نتیجه ملایمتر به مشام میرسد. در مقالات پیشین اطلاعاتی درباره تفاوت های عطر و ادکلن کسب کردیم و در این مقاله از فروشگاه اینترنتی لوکس گلامور قصد داریم تا عطر مناسب هر فصل را موشکافی و بررسی کنیم.

عطر مناسب هر فصل : بهار

بهار فصل رویش و شادابیست و با افزایش تدریجی دما شما نیز احساس شادابی و سرزندگی میکیند و بهتر است این حس تازگی در عطر های شما نیز به مشام برسد. عطری که مناسب بهار است رایحه خنک، تازه و ملایم دارد. عطرهای ملایم و بهاری را معمولا از گل‌های بنفشه، تمشك و مگنولیا، نعناع، ریحان، شکوفه پرتقال و… میگیرند.

بیشتر بخوانید
۶ روش بستن شالگردن همراه با تصویر

عطر مناسب هر فصل : تابستان

در روزهای گرم تابستان برای ماندگاری بوی عطر باید به دفعات بیشتری از آن استفاده كنید.با این حساب، بهتر است كه در فصل گرم از عطری استفاده كنید كه ماندگاری بیشتری داشته باشد . در فصل گرم، استفاده از رایحه‌های خنك و ترش، تلخ و ‌‌‌سرد، جنگلی و‌ وحشی بسیار خوشایند است. استفاده از رایحه های خنك و ترش در فصل تابستان، سرمای خوشایندی را به شما و اطرافیانتان منتقل می‌كند و درنتیجه از حس گرمای محیط می‌كاهد تا به یك حس تعادل دمایی برسید.  نوت های مشهور تابستانی عبارتند از: رایحه ترنج، گل رز، یاسمن، گل حساسه، شکوفه های پرتقال و…

عطر مناسب هر فصل : پاییز

پاییز آغاز سردی هواست و اغلب خشک شدن برگ درختان و بوی چوب و هیزم را برای ما تداعی میکند. مناسب ترین عطر برای این فصل چه برای خانم ها و چه برای آقایان عطرهای با رایحه ی چوب است که به خوبی با حال و هوای این فصل همخوانی دارد. نوت هایی که بهترین اثر را در حال و هوای ما در پاییز دارند نوت های گرم هستند. مثل رایحه های نعناع هندی، خس خس، چوب صندل، عنبر، گلسنگ و..

ادو تویلت مردانه آرماف شیدز - Armaf Shades تکی و از روبرو
ادو تویلت مردانه آرماف شیدز – Armaf Shades

 

ادو تویلت آرماف شیدز وود - Armaf Shades Wood نمای تکی
ادو تویلت آرماف شیدز وود – Armaf Shades Wood

عطر مناسب هر فصل : زمستان

با سردی هوا سراغ عطرهای گرم و انرژی بخش بروید. فصل زمستان بهترین فصل از نظر ماندگاری بوی عطرهاست زیرا با کند شدن تبخیر، بوی عطر دوام بیشتری خواهد داشت. برای فصل زمستان عطرهایی که رایحه های گرم و شدید دارند بهترین گزینه هستند. مناسب ترین نوت ها برای زمستان نوت های وانیل، دارچین، دانه بخور، عنبر، ادویه جات و… است.

بیشتر بخوانید
آموزش تصویری تمیزکردن زیورآلات نقره

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *