پیرسینگ چیست ؟

پیرسینگ چیست ؟

آیا میدانید پیرسینگ چیست ؟

 «پیرسینگ» برگرفته از کلمه انگلیسی  (piercing) می باشد،که بمعنی سوراخ کردن پوست چهره و آویز کردن اشیای زینتی از این سوراخ است. نصب اشیا یا حلقه‌های تزئینی از طریق سوراخ کردن بدن، یکی از اقدامات شایع در غرب است که با سوراخ کردن گوش و آغاز شده و در ادامه به سوراخ کردن زبان و بینی، ناف و . . . کشید. امروزه، «پیرسینگ» در برخی فرهنگ ها به  هر بخشی از بدن که فکرش را بکنید، انجام می‌شود.

از انواع گوشواره فروشگاه لوکس گلامور دیدن فرمایید.

گوشواره برنجی
گوشواره برنجی

منشاء پیرسینگ ؟اگرچه به نظر می‌رسد پیرسینگ  اخیرا رواج یافته و به عنوان مد فشن شناخته میشود ولی اسنادی هستند که نشان می دهند پیرسینگ ریشه تاریخی داشته و در عهد باستان برای شناسایی برده ها با آویزان کردن گوشواره استفاده می شده است . سوراخ کردن زبان و گذراندن حلقه طلایی از آن نیز در بین اشراف قبیله مایا در آمریکای جنوبی مرسوم بوده است. سوراخ کردن کردن بینی نیز از قرن شانزدم در هند مرسوم بوده و سپس این فرهنگ به کشورهای غربی نیز کشیده شده است.

چنس پیرسینگ معمولا از همان فلزاتی است که در ساخت زیورآلات و بدلیجات استفاده می شود برای مثال طلا، نقره، تتانیوم و … میباشد که اکثرا به صورت پیرسینگ گوش، بینی، لب و ناف دیده می شود.

سوراخ کردن گوش و آویز کردن گوشواره شایع ترین نوع از پیرسینگ می باشد که پیشینه تاریخی دارد. اغلب مردم فکر می‌کنند سوراخ کردن همه قسمت‌های گوش، بی‌خطر است اما تنها جایی که نسبتاً منطقه امنی محسوب می‌شود، همان محل قدیمی و سنتی است: نرمه گوش. سوراخ کردن لاله گوش به علت غضروفی بودن این منطقه، می‌تواند مشکل‌ساز باشد. عفونت، تورم، آبسه و حساسیت، مهم‌ترین مشکلاتی است که در اثر سوراخ کردن گوش به وجود می‌آیند. ایجاد جوشگاه و از شکل افتادن گوش هم از عوارض سوراخ کردن گوش در محل‌های غیر متعارف است. پارگی گوش به دنبال تصادف، ورزش‌های پربرخورد یا حتی نزاع‌های خانوادگی نیز از شایع‌ترین عوارض سوراخ کردن گوش محسوب می‌شوند.

پیرسینگ در لب یکی از شایعترین محل ها در چهره است. سوراخ کردن امروزی لب‌ها شامل قرار دادن حلقه‌هایی در زیر  لب است.

بیشتر بخوانید
20 روش جلوگیری از ریزش مو در مردان

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *