آشنایی با زیورآلات ساخته شده از پالادیوم

زیورآلات از جنس پالادیوم را بشناسید

پالادیوم یکی از گرانترین فلزات دنیاست . بیشتر پالادیوم دنیا در دو کشور روسیه و آفریقای جنوبی تولید می‌شود ضمن اینکه بازیافت محصولات حاوی پالادیوم نیز به ویژه مبدل‌های کاتالیست یکی از منابع عمده تولید این فلز است. پالادیوم در سال ۱۸۰۳ توسط ویلیام هاید والاستون کشف شد. این عنصر دو سال بعد از کشف سیارک پالاس و به نام آن نامگذاری شد، که نام این سیارک هم برگرفته از الهه یونانی خرد، آتنا ملقب به پالاس است. والاستون این عنصر را در یک معدن پلاتین در آمریکای جنوبی کشف کرد.

خواص پالادیوم

از فلز پالادیوم هم به مانند طلا و نقره و استیل و … برای ساخت زیورآلات استفاده می شود که به دلیل ویژگی های خاصی که دارد بسیار مورد توجه نیز هست . پالادیوم در مجاورت هوا سیاه نمی‌شود. این فلز در زمانی که به آن حرارت داده شود، به میزان زیادی کشیده و نرم شده، در دمای پایین، سخت سفت و محکم می‌شود. پالادیوم به‌شدت با ترکیبات گوگردی و اسید نیتریک ترکیب شده، به‌آرامی در اسید هیدروکلریک حل می‌شود. همچنین این فلز در دماهای معمولی با اکسیژن ترکیب نمی‌شود.

دستبند کلیو
آشنایی با فلز پالادیوم در زیورآلات

 

 

استفاده از پالادیوم در ساخت زیورآلات

انگشتر و دستبند و هر زیورآلاتی که با استفاده از فلز پالادیوم ساخته می شود دارای کیفیت بسیار بالایی بوده و امکان ایجاد طرح های بسیار ریز و ظریف با آن ممکن است . اگر به زیورآلات ساخته شده از پالادیوم در لوکس گلامور نیز توجه کنید متوجه زیبایی و درخشش فوق العاده آن در نگاه اول خواهید شد که البته بیجا هم نیست و واقعا از کیفیت ساخت بالایی برخوردار هستند. برند کلیو از جمله برندهاییست که در ساخت زیورآلات خود از پالادیوم استفاده می کند و از این رو زیورآلات این برند دارای درخشش و زیبایی چشمگیری می باشند. رنگ ثابت بودن و عدم سیاه شدن و عدم ایجاد حساسیت این فلز در زیورآلات دلیل خوبی برای استفاده روزانه از آن است ولی بهتر است از این نوع زیورآلات مراقبت کنید تا همیشه برایتان مثل روز اول بدرخشند.

 

 

فلز پالادیوم در زیورآلات
آشنایی با زیورآلات ساخته شده از پالادیوم
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ست مردانه خاص

تخفیف ویژه

از دست نده این تخفیف رو

تخفیف تا پایان روز چهارشنبه